W stolicy naszego kraju powstają coraz to nowe obiekty, które cieszą oczy nie tylko mieszkańców, ale także niejednego turystę. Od pewnego czasu stolica naszego kraju stale jest modernizowana, a miarą tego jest w jak szybkim tempie zmienia się to miasto. Obecnie trwa w Warszawie zaawansowana budowa metra, która usprawni komunikację miejską jak również zmniejszy korki panujące w głównych częściach miasta. Prestiżowy budynek jest zlokalizowany przy ulicy Placu Piłsudzkiego w Warszawie.
Jest to jeden z najbardziej nowoczesnych budynków naszego kontynentu. Biurowiec Metropolitan Warszawa jest to prestiżowy budynek jaki mieści się w stolicy naszego pięknego kraju. Ostatnio Biurowiec Metropolitan Warszawa otrzymał nagrodę, które zostało ustanowione przez międzynarodowe targi nieruchomości w mieście Cannes. Nie jest to jedyna taka nagroda, jaką uzyskał ten wspaniały budynek. Autorem projektu tej wspaniałej nieruchomości był jeden z najsłynniejszych architektów na świecie Norman Foster. Jest to na dzień dzisiejszych jedyny projekt Normana Fostera w tej części Europy. Wykorzystane szkło w projekcie stanowi elegancki i szykowny element architektury Warszawy.
W całej nieruchomości zastosowane nowatorskie oszczędności energetyczne. W wyniku czego biurowiec Metropolian Warszawa stanowi obiekt o najwyższym poziome obecnej techniki architektonicznej na naszym kontynencie. Tą niezwykłą budowlę tworzą trzy niezależne części gmachu, które dodatkowo posiadają własne trzony, z odrębną komunikacją miejską jak również z odrębnymi pomieszczeniami sanitarnymi czy zasilaniem. na parterze zlokalizowane są pomieszczenia funkcji publicznej, za to pomieszczenia poniżej pierwszego poziomu prowadzą do podziemnych garaży.
Dodatkowo wysokość garaży pozwala na wyjazd samochodów nie tylko osobowych, ale także dostawczych, które obsługują cały budynek. Powierzchnia budynku zajmuje ponad dwieście metrów kwadratowych. Cała elewacja nieruchomości jest wykonana ze szkła z wykorzystaniem stalowych konstrukcji.