Budownictwo to dziedzina, która wymaga bardzo szerokiej gamy produktów dostępnych na rynku, po to, aby poprzez tworzenie się coraz to nowszej konkurencji, firmy ściągały się w coraz to lepszej jakości swoich produktów, jak i konkurencyjnych cenach. Szkło piankowe to jeden z tych materiałów. Nie wymaga on wiele od pracownika budowy podczas instalacji, a do tego, ze względu na swoją niewiarygodnie wysoką jakość, zapewnia trwałość materiału, jak i całkowity brak odkształceń, nawet mimo kilkudziesięcioletniego czasu użytkowania.
Szkło piankowe, używane do tworzenia nowych ścian, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w nowobudowanych budynkach i także tych starych, jest produktem najwyższej, niezwykle konkurencyjnej jakości. Brak odkształceń gwarantuje już na samym początku sam producent, ale przyglądając się procesowi produkcji, a także dalszym testom, którym poddawane są wszystkie bloki szkła piankowego, sami zyskujemy pewność, że oferowany nam produkt spełnia wszystkie normy i nasze oczekiwania. Brak odkształceń to bardzo pożądana cecha, zarówno podczas budowy małych domów jednorodzinnych i wysokich, kilkudziesięciopiętrowych budynkach biurowych w centrach miast.
Nie można sobie bowiem w tej dziedzinie pozwolić na nawet najmniejszy błąd, inaczej ryzykujemy czyjeś zdrowie, lub nawet życie. Tak więc starajmy się, wybierając najlepszej jakości produkty w budownictwie, budując lepszą, bezpieczniejszą i trwalszą przyszłość. Szkło piankowe posiada również inne, mocno pożądane walory. Niezwykle silna izolacja termiczna zapewnia nam ochronę przed chłodem i upałem, a także niższe rachunki za prąd, wysoka izolacja akustyczna, świetnie spełniająca swe zadanie w biurowcach, czy budynkach mieszkalnych, chroniąc przed niechcianymi odgłosami z sąsiednich pomieszczeń, do tego wysoka odporność korozyjna i ochrona przed wilgocią i parą. Brak odkształceń zapewnia trwałość produktu na lata i brak konieczności wymiany go na nowy po latach, gdyż jest on niemalże niezniszczalny. To z pewnością wystarczy, aby przekonać każdego sceptyka.