Dom jednorodzinny jest marzeniem niejednej osoby nie tylko w naszym kraju ale i na całym świecie. Jest to dobro do którego każdy z nas dąży. Oczywiście początkowo może to się wiązać z licznymi trudnościami zwłaszcza finansowymi, ponieważ budowa domu jednorodzinnego jest bardzo kosztownym wyzwaniem finansowym zwłaszcza dla osób mniej zamożnych, których przecież w naszym kraju nie brakuje. Mimo to i tak nie brakuje osób, które są zdecydowane na to, by rozpocząć budowę swojego wymarzonego domu choćby trzeba było na własną rękę wykonywać projekt lub też zlecić go osobie niedoświadczonej, która zrobi go za połowę ceny. I niestety w tym przypadku pojawiają się poważne problemy, które niestety są trudne do pokonania, zwłaszcza jeżeli chodzi o brak projektu uszczelniania kominów.
Jak wiadomo nie tylko liczy się odpowiedni projekt podbudowy domu, konstrukcji betonowych czy też dachu, ale bardzo ważnym elementem są także konstrukcje i zabezpieczenia wykończeniowe, o których właśnie młodzi projektanci często zapominają. Także nie pamiętają o tym osoby już wykonujące dany projekt, a brak projektu uszczelniania kominów może także powstać z ich winy i jest tylko i wyłącznie przykładem jednym z wielu braków, które obecnie zawierają projekty budowlane. Dlatego też w przypadku budowy domu jednorodzinnego warto wydać o parę groszy więcej i skorzystać z pomocy osoby, która na wykonywaniu projektów domów jednorodzinnych zna się bardzo dobrze, a przy okazji posiada odpowiednie doświadczenie, dzięki czemu tego typu wpadki jak brak projektu uszczelniania kominów nigdy nie będą mieć miejsca.
Niestety często zdarzają się one młodym projektantom, który niestety nie do końca wiedzą w jaki sposób projektować dom jednorodzinny, zwłaszcza jeżeli jest to ich pierwszy projekt, ponieważ wtedy najczęściej dochodzi do tego typu niedociągnięć i uchybień, które niestety bardzo dużo kosztują zwłaszcza w odniesieniu do gotowych projektów lub też wykonanych budynków. Naniesienie wówczas poprawek na tego typu wykonane projekty jest przede wszystkim bardzo kosztowne przez co często dochodzi do licznych poprawek na tym tle, co niestety nie jest korzystnym zjawiskiem zwłaszcza dla osób nie mających zbyt dużo gotówki.