Wady w projektach budowlanych zdarzają się bardzo często, czemu rzecz jasna nie można się dziwić zwłaszcza w natłoku projektów, którymi zajmują się obecnie architekci. Jednak niektóre z braków formalnych oraz niedociągnięć w projektach mogą mieć fatalny skutek, ponieważ uderzają one przede wszystkim w bezpieczeństwo, które w przypadku budynków, które będą użytkowane przez ludzi jest najważniejsze. Ostatnimi czasy w związku z organizacją w naszym kraju Euro 2012 dużo słyszało się na temat różnego rodzaju wad konstrukcyjnych, pośpiechu ze strony architektów, projektantów, wykonawców i wielu innych podmiotów co oczywiście wiąże się z chęcią jak najszybszego wykonania danego budynku czy też realizacji zamówienia.
Jednak pośpiech w tym przypadku jest wrogiem i niestety jeżeli dla przykładu brak w projekcie bezpiecznych wyjść na dachy wówczas taki projekt oraz wykonany już budynek nie będzie przyjęty zwłaszcza w toku kontroli inspekcji pożarowej, która w tym przypadku będzie z pewnością bezlitosna. Niestety dzisiejsze budownictwo oprócz tego, że musi być efektowne i piękne dla oka, powinno przede wszystkim spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa, zwłaszcza jak już wcześniej wspomniano w przypadku korzystania z takich obiektów przez ludzi. Niestety dzisiaj architekci zapominają o bezpieczeństwie przez co brak w projekcie bezpiecznych wyjść na dachy jest tylko jednym z przykładów niedociągnięć, które niestety później nie tylko dużo kosztują w razie ich usuwania, ale także są ogromnym zagrożeniem dla osób korzystających z takich budynków.
Dlatego też bardzo ważnym elementem podczas samego etapu tworzenia projektu jest nadzór nad osobami projektującymi aby brak w projekcie bezpiecznych wyjść na dachy nigdy się nie pojawił. Oczywiście nadzór jest bardzo ważnym elementem, ale także wszelkiego rodzaju kontrole już podczas wykonywania danego projektu także są niezbędnym elementem, o którym rzecz jasna nie można zapominać, zwłaszcza, przy budynkach użytkowanych przez ogromną liczbę osób, ponieważ wówczas nietrudno o tragedię, których ostatnimi czasy w budownictwie nie brakuje.