Budowa oraz samo projektowanie domów jednorodzinnych czy też innych budynków to bez wątpienia bardzo odpowiedzialna branża, której nie można zepsuć, ponieważ niestety może się to wiązać co najmniej z licznymi utrudnieniami podczas samej budowy, ale także i podczas użytkowania tego typu budynków. Szczególnie trudno ustrzec się błędów wśród młodych często niedoświadczonych architektów, którzy projektując dachy czy też inne elementy konstrukcyjne domu często zapominają o podstawowych elementach bez których niestety może dojść do tragedii. Oczywiście większość tego typu młodych architektów pracuje pod okiem specjalistów, dzięki którym błędy w budownictwie są zdecydowaną rzadkością.
Jednak dla wielu osób, które mają problemy z dokładnym dopracowywaniem projektów bardzo dobrym rozwiązaniem jest książka zatytułowana Budownictwo – częste błędy w projektowaniu dachów. Dzięki poradnikom zawartym w tym katalogu młodzi architekci już podczas studiów będą mieli możliwość zapoznania się z problemami, które mogą się pojawić przy projektowaniu dachów oraz innych konstrukcji domu. Jak wiadomo dach stanowi najważniejszy element każdego domu, dlatego też jego solidne wykonanie jest podstawą dla skutecznego projektowania domu, co niestety nie jest takie proste, zwłaszcza jeżeli wykonywany projekt zawiera różnego rodzaju wydziwienia przez które zaprojektowanie odpowiedniego dachu staje się bardzo trudne.
Dlatego też w katalogu Budownictwo – częste błędy w projektowaniu dachów zawarte są nie tylko informacje na temat najczęściej powielanych błędów, ale także liczne wskazówki dzięki którym w przyszłości będzie można uniknąć tego typu problemów, co oczywiście jest najważniejszym zadaniem dla wielu osób zajmujących się projektowaniem. Dlatego też Budownictwo – częste błędy w projektowaniu dachów jest godnym podręcznikiem dzięki któremu bez większych problemów będzie można uniknąć stale powtarzających się błędów, a przy okazji nabyć niezbędnego doświadczenia, dzięki któremu w przyszłości będzie można wykonywać projekty dachów na naprawdę wysokim poziomie.