Inwestycje przemysłowe napędzają polskie budownictwo. Budownictwo – inwestycje przemysłowe to obecnie chrapka dla inwestorów, którzy spodziewają się dużych zysków w bardzo szybkim czasie. W ostatnim czasie najlepsze inwestycje były prowadzone w zakresie nadzoru w ramach i charakterze Inżyniera Kontraktu oraz Inspektora Nadzoru Inwestorskiego dla wszystkich branż . Najpopularniejsze inwestycje w Polsce w 2010 roku to między innymi: budowa hali przemysłowej magazynowo – składowej dla spółki MLS w Lubieszynie na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego, budowa hali magazynowo – biurowej dla firmy Eumat przy ul. Kniewskiej w Szczecinie, budowa hali magazynowo – sprzedażnej z funkcją biurową oraz z zapleczem socjalnym dla firmy APA STRIP  przy ulicy Gdańskiej w Szczecinie, oraz budowa zbiorników wraz ze stacją mieszania olei spożywczych dla firmy Andreas i Carroux w Stepnicy gminie Goleniów. Budownictwo – inwestycje przemysłowe to najszybsza forma zarobku gotówki.
W miesięczniku Polskie inwestycje ostatnio ukazał się artykuł podsumowujący najlepsze inwestycje w ostatnich latach. Ku zdziwieniu wielu inwestorów okazało się, że najbardziej popularnymi inwestycjami były inwestycje w technologii budowy hal o konstrukcji stalowej według wiodących producentów hal takich jak: Borga Hale i Aston, a także indywidualnie projektowane hale o konstrukcji żelbetowej z elementami strunobetonów. Budownictwo – inwestycje przemysłowe to również wykonany nadzór i prowadzenie kierowania robotami specjalistycznym w ramach fundamentowania specjalistycznego dla II kategorii geotechnicznej złożonej.
Budownictwo – inwestycje przemysłowe mają bardzo dobre prognozy na EURO 2012. W Polsce ruszyła realizacja wielu projektów takich jak budowa: dróg, autostrad, stadionów i obiektów. Jak mówią eksperci to dzisiejsze koło napędowe dla polskiego budownictwa. Za budową infrastruktury ruszyły także inwestycje przemysłowe oraz energetyczne. Budownictwo – inwestycje przemysłowe to szansa dla polskiej gospodarki. Wiele firm polskich, ale też zagranicznych ulokowało swój duży kapitał w polskie budownictwo związane z rozgrywkami piłkarskimi w roku 2012. Budownictwo – inwestycje przemysłowe to największa i najbardziej obiecująca forma promocji Polski. Im więcej firm będzie lokowało kapitał w budownictwo tym lepiej. To jest to, czego Polsce w tym momencie najbardziej potrzeba.