Budownictwo to dziedzina, w której pozornie , szczególnie dla obserwatorów niewiele się zmienia. Jednak wiele XX to czas, w którym do tej dziedziny wprowadzono mnóstwo nowych technologii i rozwiązań, które sprawiają, że budynki są trwalsze, cieplejsze, lepiej klimatyzowane oraz bardzo często łatwiejsze w budowie. XX wiek to także czas, gdy firmy budujące wyspecjalizowały się w stawianiu różnych budynków. Od razu trzeba przyznać, że budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe, należy do najcięższych działów budowlanych.
Obecnie jest wiele różnych rozwiązań technologicznych w zakresie budowania wielkich i całkiem małych hal magazynowych. Konstrukcje stalowe służą najczęściej do budowania szkieletu takich wielkich magazynów i co będzie dla wielu osób zaskoczeniem, umożliwia ich wybudowanie bez fundamentów, po prostu dzięki specjalnej konstrukcji, stawia się ja na utwardzonej ziemi. Budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe rozwinęło się praktycznie w osobny dział budownictwa. Konstruktorzy doszli już do takich rozwiązań, że przestrzeń wewnątrz hali może być w całości użytkowana, a wielkie magazyny można skutecznie ocieplić po to, by w zimie je ogrzać.
Firmy z szyldem budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe mają zazwyczaj komplet zamówień, ponieważ ich konstrukcje sprawdzają się w wielu dziedzinach. W takiej technologii budowane są nie tylko magazyny, ale również hale produkcyjne, salony samochodowe i hale sportowe. Obecnie budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe to dział budowlany, który może zrealizować najbardziej rozbudowane projekty – można wybudować na przykład halę z magazynami oraz z zapleczem biurowym i socjalnym. Obecnie budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe to najczęściej wykonawcy lekkich i przeszklonych salonów sprzedaży samochodów.
Takie konstrukcje potrafią zachwycić stylem i elegancją, aż trudno sobie wyobrazić, że są one oparte o taką samą konstrukcję jak wielkie magazyny, czy hale produkcyjne. Jeśli widzimy gdzieś wiaty, dachy nad lodowiskami, boiskami sportowymi to zawsze mamy do czynienie z konstrukcjami stalowymi, które są wykończone szkłem nadającym im lekkości. Na pewno dział, jakim jest budownictwo – magazyny i inne konstrukcje stalowe, bezie nadal się rozwijał, ponieważ najnowsze technologie pozwalają na budowanie różnych budowli użytecznych człowiekowi w bardziej ekonomiczny i trwały sposób niż w tradycyjnym budownictwie.