Dzisiejsze budownictwo nie wyobraża swojej działalności przy użyciu nowoczesnej technologi poliwęglanowej. Dlatego też budownictwo – poliwęglan jest wykorzystywany w postaci płyt o bardzo zróżnicowanej konstrukcji. Zastosowanie tworzywa z roku na rok wzrasta. Prezentowane są dwa rodzaje płyt, do których zaliczamy lite oraz komorowe.
Płyty lite jest to tworzywo sztuczne, które jest nazwane przez specjalistów niezniszczalnym, ponieważ charakteryzuje się ogromną odpornością na zniszczenia oraz pęknięcia. Dodatkowo płyty lite charakteryzują się wysoką przejrzystością. Budownictwo – poliwęglan oferuje dla swoich klientów standardowe płyty o wymiarach 1,25×2.05 metra lub 3,05×2,05 metra przy grubości od 0,5 do 12 milimetrów. Grubość całej płyty poliwęglanowej wpływa znacząco na przejrzystość całego materiału. Tak zależność jest zgodna z przeczuciem, czyli na mniejszej grubości obserwowana jest większa przejrzystość. Większa grubość sprzyja lepszej izolacji termicznej.
Natomiast płyty komorowe dzięki swoim bardzo dobrym właściwością znajdują zastosowanie w obróbce. Można jest zginać dowolnie na gorąca jak i na zimno. Taka właściwość pozwala na uzyskanie bardzo oryginalnych kształtów, przez co rozszerza się ich gama wyboru niż w przypadku wyrobów ze szkła. W doskonały sposób zabezpieczają ludzi mieszkających przy ruchliwych ulicach przed ogólnym szumem i hałasem.
Budownictwo – poliwęglan ma szerokie zastosowanie w każdej gałęzi budownictwa, dlatego też nikt z budowniczych nie wyobraża sobie dzisiejszego budowania bez wykorzystania płyt poliwęglanowych jako głównego materiału.Płyty poliwęglanowe rewolucjonizują rynek pokazując coraz to nowe produkty, które swoją wytrzymałością zajmują pierwsze miejsca w ogólnobudowlanych rankingach. W dzisiejszych czasach chyba żaden wykonawca projektu nowoczesnej nieruchomości nie przewiduje braku zastosowań tworzyw sztucznych. Dlatego też produkcja poliwęglanowych płyt wzrasta i cały czas się modernizuje z nowymi produktami.