Świetliki dachowe są doskonałą alternatywą dla okien, szczególnie w budynkach w których zamontowanie okien nastręcza dość dużych problemów. Rodzaje świetlików dachowych wskazują w głównej mierze ich zastosowanie, bo to jakie rodzaje świetlików dachowych zamontujemy zależy od wielu czynników, przede wszystkim zaś od rodzaju i sposobu skonstruowania dachu i jego wymiarów.
Warto również nadmienić, że różne rodzaje świetlików dachowych montować można w zasadzie na dowolnym etapie powstawania budynku, co dodatkowo sprawia że rozwiązanie to jest bardzo atrakcyjne. Wiele firm i przedsiębiorstw które zdecydowały się zastosować poszczególne rodzaje świetlików dachowych wskazuje na wielkie korzyści jakie dzięki temu osiągnęli. Nie do przecenienia wydaje się przecież czterokrotnie większa przepuszczalność światła, w porównaniu do zwykłego okna co z kolei pozwala na zorganizowanie działalności prowadzonej w danym budynku w sposób bardziej przemyślany, nie wspominając już o lepszym wykorzystaniu przestrzeni znajdującej się pod świetlikami, którą różne rodzaje świetlików dachowych doświetlają.
Producenci świetlików dachowych wskazują również na inne korzyści jakie może dać zamontowanie świetlików w budynkach słabo doświetlonych argumentując że dzięki lepszemu doświetleniu poprawi się skuteczność pracy osób którzy przebywają w budynku, zwłaszcza w miesiącach kiedy dzień jest bardzo krótki a promieni słonecznych jest jak na lekarstwo. Na rynku oferowanych jest bardzo wiele rodzajów świetlików dachowych i z pewnością każdy kto zainteresuje się ofertą w tym zakresie będzie mógł znaleźć coś co w pełni go zadowoli.
Za zróżnicowaniem modeli idzie również zróżnicowanie cen co wydaje się być szczególnie ważne dla tych osób których budżety na tego typu przedsięwzięcia są w znacznym stopniu ograniczone. Decydując się jednak na zakup i zamontowanie świetlików możemy mieć pewność że posłużą nam one przez długi czas, czego gwarancją ma być ich wykonanie z najwyższej jakości surowców, o czym z całą pewnością zapewniają producenci tego sprzętu.