Rusztowania przejezdne to typ rusztowań których głównym przeznaczeniem są prace budowlane i montażowe, głównie wewnątrz choć czasami również na zewnątrz budynków. Ich szczególna budowa sprzyja częstemu i sprawnemu przemieszczaniu, stąd stosowane są wszędzie tam gdzie taka możliwość jest bardzo pożądana. Rusztowania przejezdne są rusztowaniami systemowymi i składają się z wielu modułów połączonych ze sobą w dowolnej konfiguracji za pomocą samozatrzaskowych zacisków.
Dzięki takiemu sposobowi łączenia montaż tego typu rusztowań odbywa się bardzo sprawnie i nie wymaga stosowania dodatkowych narzędzi. Rusztowania przejezdne zbudowane są z aluminium co zapewnia ich odpowiednią, lekką wagę, umożliwiającą ich sprawny transport i przemieszczanie. Rusztowaniami tymi można również w dowolny sposób manewrować dzięki zastosowaniu w ich konstrukcji specjalnych samonastawnych kółek zabezpieczonych przed niekontrolowanym ruchem odpowiednimi hamulcami nożnymi.
Rusztowania przejezdne dają się bardzo precyzyjnie ustawić dzięki regulowanym podstawkom a ich sztywność zapewniają specjalne belki jezdne oraz podpory. W dowolny również sposób można regulować wysokość rusztowań, dodając zwyczajne kolejne elementy konstrukcji aż do osiągnięcia pożądanej wysokości, natomiast po kompletnym złożeniu konstrukcji zajmuje ona niewiele miejsca w transporcie i jej przemieszczanie nie powinno stanowić większego problemu. Zastosowanie rusztowań przejezdnych jest dość kompleksowe a dzięki nim wszelkie prace budowlane stają się prostsze.
Można przy ich pomocy przeprowadzić rozmaite prace konserwacyjne czy budowlane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Rusztowania przejezdne odpowiednie są przede wszystkim dla osób które wykonują prace w trakcie których konieczne jest częste przemieszczanie rusztowań, takie jak na przykład prace przy montażu oświetlenia czy demontażu reklam, etc. W komplecie z rusztowaniami przejezdnymi możemy również zakupić wygodne schody w wersji standardowej lub na przykład antypoślizgowej, umożliwiające wygodne wchodzenie na i schodzenie z rusztowania.