Świetliki kopułkowe to rodzaj świetlików dachowych oferowanych powszechnie na rynku materiałów i akcesoriów budowlanych. Ich głównym zadaniem, podobnie jak innych świetlików dachowych, jest uzupełnienie ilości światła naturalnego, szczególnie w słabo doświetlonych wnętrzach budynków. Jak wspomniano, świetliki kopułkowe przepuszczają światło słoneczne są więc w pełni naturalne i zdrowe dla organizmu ludzkiego, a przy tym tanie w eksploatacji. Ich atutem jest również wysoki stopień zaawansowania technicznego, co przejawia się w ich produkowaniu z najbardziej nowoczesnych i bezpiecznych dla środowiska materiałów.
Świetliki kopułkowe są nieskomplikowane i proste w montażu, co jest ogromną zaletą docenianą przez klientów decydujących się na ich zakup gdyż nie wymaga angażowania w całe przedsięwzięcie wykwalifikowanych brygad które mogłyby owy sprzęt zainstalować. Są również ogromnie trwałe i wykazują wysoki stopień wodoszczelności o czym systematycznie zapewniają producenci, podkreślając walory tych cech i wynikające z nich długofalowe korzyści dla klienta. Mogą być wykonane z akrylu czy z poliwęglanu ale niezależnie od tego jaki materiał został użyty do ich wyprodukowania, zawsze prezentują się schludnie i estetycznie.
W ofercie producentów znajdziemy również świetliki kopułkowe w różnych kształtach i kolorach, przeźroczyste i przydymione i z różną ilością powłok. Świetliki kopułkowe wykonywane są w różnych rzutach (na przykład prostokąta, koła czy kwadratu) i w różnych rozmiarach, dopasowujących się do wielkości budynku i jego kubatury, zgodnie z indywidualnymi upodobaniami zamawiającego. Każdy kto chciałby zapoznać się z tematem świetlików dachowych z pewnością zainteresuje fakt, że oferta świetlików jest szeroko rozpropagowana w Internecie i istnieje bardzo wiele stron internetowych na których można nie tylko zapoznać się z ofertą producentów świetlików ale również przejrzeć galerię oferowanych przez nich produktów, co z pewnością umożliwi lepsze dopasowanie produktów do rzeczywistych potrzeb.