Szkło piankowe to materiał coraz częściej używany w budownictwie. Jest coraz bardziej popularny ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Właściwości szkła piankowego to między innymi wysoka niepalność i całkowity brak wydzielania toksycznych związków chemicznych w kontakcie z ogniem. Jest to bardzo ważne w budownictwie, ponieważ pozwala na tworzenie ognioodpornych i nieszkodliwych dla zdrowia ścian. Kolejne właściwości szkła piankowego to wysoka izolacyjność. Za pomocą tego materiału możemy wykonać wysoce skuteczną i przydatną w życiu codziennym izolację zarówno termiczną jak i akustyczną.
Ta właściwość z pewnością pomoże nam w życiu codziennym, zmniejszając nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie, lub oszczędzając nam wielogodzinnego wysłuchiwania dudniącej muzyki u sąsiada. Szkło piankowe występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i czarnym. Ten pierwszy jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, natomiast ten drugi posiada lepsze właściwości izolacyjne. Ze szkła piankowego możemy również wybudować samodzielną ściankę działową, posiadającą oczywiście wszystkie właściwości szkła piankowego. W dodatku pozwalają nam one lepiej rozdysponować przestrzeń w naszym domu, z tym, że bez konieczności użycia płyt gipsowych, czy innych ścianek działowych. Będzie to z pewnością znakomite rozwiązanie do zastosowania w budownictwie, zarówno gdy stawiamy cały wieżowiec, czy jedynie mały domek jednorodzinny.
Wysoka niepalność, całkowity brak wydzielania toksycznych związków chemicznych w kontakcie z ogniem, a także wysoka izolacyjność, zarówno termiczna, jak i akustyczna, to nie jedyne właściwości szkła piankowego. Dodatkowym, ogromnym plusem tego materiału budowlanego jest bowiem wysoka odporność na korozję, zarówno biologiczną, jak i chemiczną. Dlatego bez obaw możemy izolować nią na przykład piwnicę od wilgoci, pochodzącej z gruntu, lub pomieszczenia wewnątrz budynków, oddzielając te ciągle wilgotne, od tych suchych. Sam się teraz zastanów, czy nie warto takiego kupić?