Osoby hodujące lub też zamierzające hodować pieczarki, powinny wiedzieć i przygotować się na przechowywanie ich w odpowiednich, i przede wszystkim kontrolowanych warunkach. Stosowanym na całym świecie sposobem są chłodnie dla pieczarek, skonstruowana i przeznaczona specjalnie do utrzymania stałej temperatury niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Chłodnia powinna mieć odpowiednie wymiary, aby nie zabrakło w nich miejsca nawet w wypadku lekkiej nadprodukcji. Powinna także umożliwiać swobodne poruszanie się pracownikom, oraz uwzględniać rozładunek i załadunek. Komory chłodni powinny być oddzielone drzwiami. Nie ma większej różnicy, czy są to drzwi wahadłowe, przesuwne czy rozwierane. Najważniejsza jest ich szczelność by zminimalizować straty temperatury.
Zdecydowanie najwyższym priorytetem w całej konstrukcji jest odpowiedni materiał, z którego zrobione są ściany. Używa się do tego materiału znanego jako płyty obornickie lub płyty warstwowe. Składają się one wielu powłok z różnych materiałów takich jak chociażby cynkowana blacha, PVC i inne. Najważniejszą powłoką jest rdzeń, który zrobiony jest z materiału termoizolacyjnego, najczęściej używa się do tego celu styropianu, wełny mineralnej lub pianki poliuretanowej. Płyty obornickie są materiałem lekkim, dostępnym w wielu różnych wariantach różniących się grubością (do chłodni poleca się minimum 100mm), wyglądem i użytymi materiałami.
Są coraz częściej używane do tak zwanej lekkiej obudowy obiektów przemysłowych i zaczynają zastępowani tradycyjne techniki budowania takich budynków. Ich lekka konstrukcja pozwala na montowanie ich zarówno na ścianach, jak i dachach. Można je stosować w układzie pionowym i poziomym, a nawet na podwieszanych sufitach. Do systemu lekkiej obudowy z płyt obornickich dodawane są pełne zestawy do montażu, na które składają się specjalne do tego celu łączniki i uszczelki, jeszcze bardziej zwiększające skuteczność całej konstrukcji. I ograniczające straty ciepła do minimum, a jest to ważne by ograniczyć eksploatację urządzeń chłodzących