Odpowiedź na to pytanie z pewnością dla wielu osób będzie zaskoczeniem, gdyż z uwagi na to, żę jeszcze do niedawna bardzo wiele przedsiębiorstw upadało ze względu na koszty przebudowy już istniejących budynków, to obecnie to wszystko się rozwija. Otóż jeszcze kilkanaście lat temu w sytuacji gdy dane przedsiębiorstwo się rozwijało, a wraz z tym rozwojem zwiększało swoje zapotrzebowanie na kolejne pomieszczenia były potrzebne modernizacje, czyli przebudowy już istniejących budynków, bądź też budowa kolejnych. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, które są uzależnione od wielu czynników. Tak więc odpowiedź na pytanie:
Czy w Polsce buduje się biura z kontenerów? Jest pozytywna. W Polsce powstaje coraz kontenerów biurowych, co wiąże się z oszczędnością w zarządzaniu pieniędzmi firmowymi, oraz jednoczesnym powieszeniem powierzchni danego przedsiębiorstwa. Oczywiście standardy związane z prac ą w takim biurze w niczym nie odbiegają od tych, jakie panują w zwykłych budynkach. Tak więc człowiek, które zadaje pytanie w stylu: Czy w Polsce buduje się biura z kontenerów? musi liczyć się z tym, że spotka go pozytywna odpowiedź. Jednak jak już było wspomniane wcześniej bardzo wiele osób jest tym pozytywnie zaskoczonych.
W naszym kraju jest to forma coraz bardziej popularna, oczywiście jak każda nowość z początku była kompletnym zaskoczeniem, nawet dla dużych przedsiębiorstw. Jednak wiele osób wybiera ją ze względu na niskie koszty w powstaniu kolejnych pomieszczeń biurowych, które są potrzebne by firma działała poprawnie. Dlatego też często pytanie: Czy w Polsce buduje się biura z kontenerów? jest kierowane do firm, które zajmują się tworzeniem jak i również eksploatacją tego typu pomieszczeń. Warto się więc zastanowić jak tego typu rozwiązaniem, gdyż z pewnością będzie ono związane z oszczędnością, a jednocześnie z możliwością zainwestowania pieniędzy w kolejne potrzeby związane z modernizacją przedsiębiorstwa. Obecnie standardem w niczym nie odbiegają od zwykłych budynków, a co najważniejsze są one bezpieczne.