Budynki, typu hala modułowa sportowa, czy inne budynki zrobione w tej technologii mają wiele zalet. Szybko powstają, są tanie, ściany przez około 30 lat nie wymagają żadnych prac konserwacyjnych, a na dodatek mają świetną termoizolację i tłumią hałasy. Stal ocynkowana sama w sobie jest bardzo trwała. Płyty, jak twierdzą producenci te, to długa żywotność obiektu jest po prostu wpisana w tak ą budowlę. Jednak bardzo długa żywotność obiektu czasami może nie być aż tak bardzo korzystna dla właściciela budynku w tradycyjnej technologii.
Rozbiórka wielkiej hali to także ogromne koszty – często większe niż wybudowanie hali modułowej tej samej wielkości. To nie jest przesada. Poza tym trzeba gdzieś wywieźć gruz. Długa żywotność obiektu wykonanego w technologii modułowej nie jest problemem dla jego właściciela. Można bowiem taką halę rozebrać i postawić w innym miejscu lub po prostu sprzedać . Większa część materiałów użytych do budowy hal modułowych ulega biodegradacji, więc można je poddać utylizacji. Jednak zazwyczaj osoba, która podpisywała decyzję o postawieniu halli modułowej, nawet gdy była bardzo młoda, to odchodząc na emeryturę będzie oddawał halę w dobrym stanie.
Oczywiście nie ma materiałów niezniszczalnych, ale w wypadku hal modułowych łatwo jest dokonać drobnych napraw w konstrukcji. Długa żywotność obiektu to również odpowiednie użytkowanie – jeśli ktoś stawiał halę modułową sportową, a później ja przekształcił w halę fabryczną z odczynnikami chemicznymi, to żywotność takiej hali może być krótsza, ponieważ płyty wypełniające ściany nie są przystosowane do działania na nie odczynników i wyziewów chemicznych. Jednak użytkowane zgodnie z normami budynki modułowe są prawie niezniszczalne – to jak będzie długa żywotność obiektu zależy od ludzi, ich odpowiedzialności za stan budowli. Oczywiście hala sportowa wymaga częściej kontroli i innej konserwacji niż hala magazynowa i długa żywotność obiektu tego pierwszego jest oczywista.