Budowa dużych rozmiarów obiektu przemysłowego przy wykorzystaniu płyt warstwowych jest dosyć prosta i nie powinna sprawić wyspecjalizowanej ekipie większych problemów. Powinna też przebiegać szybko i sprawnie, a jest to dużą zasługą dobrego materiału, którym są płyty warstwowe.. Jednakże jeszcze przed rozpoczęciem budowy bardzo ważny jest dobór płyt warstwowych. Wpływa na to bardzo wiele rzeczy. Jedną z najbardziej oczywistych jest oczywiście estetyka budynku i jeśli zależy nam na tym aspekcie, to powinniśmy wiedzieć, że przy wykorzystaniu płyt warstwowych jesteśmy w stanie nadać obiektowi indywidualny charakter i sprawić, że będzie wyglądał atrakcyjnie, a nie jak typowy, szary prostopadłościan, a mogą sobie tego życzyć różni przedsiębiorcy, chcący zadbać o sferę wizualną swego budynku.
Służą do tego specjalnie wykonywane serie dekoracyjne płyt, które są wykonane wewnątrz bardzo podobnie do tradycyjnych, a warstwę zewnętrzną mają zmienioną na estetyczniejszą wizualnie. Musimy uwzględnić jednak to, że budując na przykład chłodnie dla pieczarek powinniśmy raczej wybrać płyty, które odbijają światło i nie nagrzewają się za bardzo, niż takie które będą zachowywały się wprost przeciwnie na przykład w kolorze czarnym, który pochłania promienie słoneczne. Z kolei używając płyt obornickich do konstrukcji dachu powinno się zwracać szczególną uwagę na dobór płyt warstwowych do stref obciążenia śniegiem.
Podobnie zresztą konstrukcję całego budynku i płyty jakie zostaną użyte, powinny być dostosowane do wielu warunków takich jak strony świata, wiatr, ukształtowanie terenu czy przewidywane obciążenia. Płyty warstwowe umożliwiają dostosowanie projektu do każdych potrzeb i każdych warunków, a wykończony obiekt będzie solidny, sprawny i praktyczny, a nikt na pierwszy rzut oka nie zauważy różnicy w różnych płytach zastosowanych w wielu różnych strefach. Jest to wielka zaleta tego materiału, a jego uniwersalność i możliwość dostosowanie go do wymogów odbiorcy czyni go najlepszym materiałem do budowy obiektów przemysłowych na rynku.