Zakładając działalność gospodarczą warto się zastanowić czy aby nie poświęcić chwili na poszukanie w Internecie jak dostać dotacje z Unii Europejskiej na założenie firmy.

Jednym z pierwszych kroków do założenie własnego biznesu jest wypełnienie wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej – edg1.

Sprawa ta nie jest zbytnio prosta dlatego należy poprosić panią urzędniczkę o pomoc w wypisaniu owego wniosku, jeżeli takiej pomocy nie uzyskamy najlepiej gdzieś na tablicy informacyjnej znaleźć wypełniony już formularz.

Może się oczywiście tak stać, że tam pomocy także nie znajdziemy, wtedy należy usiąść przed komputerem i tam znaleźć tak zwane gotowce i za pomocą ich wypełnić swój wniosek.

Gdy już założymy firmę musimy się przygotować teoretycznie do skutecznego prowadzenia jej i tu z pomocą przyjdzie nam czasopismo prowadzenie firmy porady, w którym znajdziemy masę potrzebnych i użytecznych informacji na przykład – jak zmienia się prawo itp.

Jeżeli nie mamy chęci czytania gazet zawsze możemy wejść do Internetu i tam poszukać informacji, które nas interesują. Tego typu stron w sieci jest cała masa, dlatego też na pewno znajdziemy to co nas interesuje i koniecznie trzeba sprawdzić źródło skąd pochodzi dana informacja.