Zadając sobie pytanie jak założyć firmę? musimy się poważnie zastanowić w jakim sektorze gospodarki chcemy działać oraz skąd weźmiemy pieniądze na start – z pomocą przychodzi nam Unia Europejska.

W Internecie można znaleźć wiele ofert od osób, które zajmują się tworzeniem gotowych biznesplanów, które są konieczne by uzyskać dotację finansową z Brukseli.

Kolejnym źródłem informacji jest gazeta i-firma opinie która specjalizuje się w doradzaniu na wszelkie możliwe sposoby, nawet prowadzą czat z jednym ze swoich pracowników, który odpowiada na wszelkie pytania odnośnie prowadzenia firmy. We wspomnianej wcześniej gazecie znajdują się także różnego rodzaju artykuły odnośnie wypełniania kwestionariuszy, które są niezbędne aby uzyskać dotacje na przykład edg 1 wzór takiego pisma znajduje się w środku gazety.

Na początku drogi po dotacje trzeba koniecznie uzbroić się w cierpliwość ponieważ mimo wszystko biurokracje w tego typu sprawach jest nie do przeskoczenia i pochłania nie tylko dużo czasu ale przede wszystkim nerwów. Tak czy siak naprawdę warto się trochę pomęczyć aby taką dotację uzyskać jest to kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, które jak każdy wie piechotą nie chodzą.