Eko-biurowiec Morphosis jest to nowoczesny budynek federalny, który mieści się w mieście San Francisco. Budowlę stanowi smukła wieża o szerokości ponad 20 metrów, dając przy tym 18 pięter. Od strony zachodniej budynek jest nieco niższy stanowi około czterech pięter, a otacza go plac. Budynek eko-biurowiec Morphosis przy, którym zlokalizowany jest plac obfituje w przeróżne funkcje aktywności publicznej, na parterze dostępne są kawiarnie dodatkowo można tam odnaleźć przedszkole oraz centrum konferencyjne.
Eko-biurowiec Morphosis został zaprojektowane w ten sposób, aby dostosować się do klimatu panującego w San Francisco, dzięki czemu tworzy idealne środowisko wewnątrz. Dzięki czemu można zredukować koszty energii. Jego tajemnicą jest to, że stanowi hybrydę w wyniku czego różne jego przestrzenie stanowią inne rozwiązania techniczne jak i architektoniczne. A dzieje się to w zależności od położenia względem kierunku jak i samego kompleksu. Przez co pierwsze pięć pięter, gdzie znajduje się największa liczba przebywających osób wyposażona jest w pełną klimatyzację. Wyższe kondygnacje opierają się na naturalne wentylacji z zewnątrz.
Poprzez automatycznie uchylane okna, cały czas do budynku dostaje się świeże i zarówno chłodne powietrze. W elewacji wykorzystano system typu żyjąca skóra, która pozwala całej budowli na oddech. Powietrzna bryza wpada przez automatycznie otwierane okna po nawietrznej stronie nieruchomości następnie jest odpowietrzana po stronie zawietrznej. Przez co przechodzi przez całą nieruchomość dosłownie na wylot.
Dodatkowo prędkość powietrza jak i kierunek nawiewu jest w pełni kontrolowana. Mechanizm sterowany jest przez specjalny system komputerowy. Jego zadanie opiera się na kontroli warunków środowiska wewnętrznego obiektu. W budowli jest wykorzystywanych szereg nowoczesnych technologii, które sprzyjają środowisku naturalnemu. W biurowcu wykorzystane jest w prawie stu procentach naturalne oświetlenie słoneczne. Dlatego szklane są ściany i zarówno podłogi.