Obecnie podczas budowania coraz to bardziej nowoczesnych dróg stosuje się ekrany akustyczne drogowe, które mają na celu zminimalizowanie hałasu dochodzącego z drogi do najbliżej położonych mieszkańców. Jest wiele takich osób, które nie mają wyboru i muszą mieszkać nieopodal bardzo ruchliwej ulicy, dlatego też problem nadmiernego hałasu został rozwiązanych przez wykonawców projektów jak i władze miejskie. Dziś coraz częściej stosuje się ekrany akustyczne drogowe.
Przez co ludzie mieszkający w sąsiedztwie ruchliwej ulicy mogą poradzić sobie z nadmiernym hałasem, który jest strasznie uciążliwy. ekrany akustyczne drogowe są doskonałymi odpowiednikami, które są bardzo często stosowane w domach jednorodzinnych, blokach, biurach i w budynkach użyteczności publicznej. Doskonała formuła materiału takiego ekranu zapewnia doskonałą ochronę od dźwięków dochodzących z dróg i autostrad. Każdy zdaje sobie z tego sprawę, że nadmierny hałas na dłuższą metę strasznie szkodzi, przez co wyszukuje się jeszcze lepszych materiałów, które mają na celu zminimalizowanie strat jakie może wywołać nadmierny dźwięk na każdy organizm ludzki.
Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy obejmują normy jakie powinien spełniać każdy element dźwiękoszczelny. Dziś każdy ceni sobie spokój i ciszę domowego ogniska, dlatego też każdy pragnie przez niewielki koszt zmniejszyć szkodliwy wpływ hałasu. Do najpopularniejszych szkód jakie może powodować nadmierny hałas zalicza się przede wszystkim trwałe uszkodzenie narządu słuchu, które jest cennym zmysłem.
Ilu teraz jest na świecie ludzi, którzy borykają się z tym problemem od urodzenia, a ile jest poprzez przebywanie w ciężkich warunkach pracy czy innych sytuacjach, gdzie mamy nadmierny hałas. Dziś stawia się na ochronę pracowników, którzy są bardzo ważną jednostką społeczną. Poprzez zastosowanie różnego rodzaju ochraniaczy można w szybkim czasie zwalczyć szkodliwy wpływ niebezpiecznych dla organizmu i narządów czynników społecznych oraz przemysłowych.