W dzisiejszych czasach powstało wiele produktów, które mają na celu walkę z nadmiernym hałasem. Taką walkę podejmują produkty, które mają na celu wyciszanie danych pomieszczeń, swego rodzaju izolację, która powoduje usunięcie efektu szumu i hałasu szczególnie w przypadku dużych miast, gdzie ruch i szum jest każdego dnia bardzo wysoki. Popularnymi produktami dźwiękochłonnymi są w głównej mierze ekrany akustyczne w obiektach użyteczności publicznej wykorzystywane dla zmniejszenia całego chaosu.
Szczególnie w miejscach typu sklep czy restauracja zlokalizowana w pobliżu bardzo ruchliwej drogi polecają ekrany akustyczne w obiektach użyteczności publicznej. Osoby pracujące w ciągłym szumie potrzebują chwili spokoju szczególnie w czasie spotkań z przyjaciółmi oraz podczas przerw obiadowych. Wtedy można pójść do restauracji czy kawiarni położonej przy ruchliwej ulicy i w ciszy i spokoju odpocząć i zrelaksować się. Jest to swego rodzaju bardzo dobre rozwiązanie szczególnie dla pracowników przykładowo drukarni, stojących osiem godzin przy hałaśliwych maszynach. Dziś każdy przedsiębiorca w jakiś sposób dba o swojego pracownika.
Stosując taką izolację można pozwolić sobie na pełen komfort dla siebie i podwładnych. Wiadomo, że słuch jest bardzo ważnym zmysłem, o który należy szczególnie dbać, gdyż łatwo go stracić. Ekrany akustyczne w obiektach użyteczności publicznej zapewniają relaks dla uszu podczas różnego rodzaju imprez czy spotkań. Nikt chyba nie reflektuje pracy w hałaśliwych pomieszczeniach, dlatego takie rozwiązania prezentują nowoczesne technologie izolacji akustycznej.
Można w takich warunkach pracować z bardzo dobrą efektywnością i pełną koncentracją. Każdy chce mieć słuch na dobrym poziomie, więc należy o ten narząd szczególnie dbać. Częste kontrole dla osób szczególnie narażonych są bardzo wskazane, można następnie wyeliminować wiele czynników, które mogą pogłębiać trwały uraz. Słuch to jeden z ważniejszych zmysłów, dzięki któremu słyszymy, że żyjemy.