Z całą pewnością fakturowanie to ważny obszar w działalności każdego przedsiębiorstwa. Izba Skarbowa w Warszawie uznała, że można przesyłać faktury sprzedaży i ich korekty pocztą elektroniczną w formie plików PDF.

Musimy jednak wiedzieć, że możliwość przesyłania faktur w formie elektronicznej uzależniona jest od uprzedniej zgody na stosowanie tego sposobu udzielonej przez kontrahenta.

Faktury mogą być przesyłane, w tym udostępniane, w formie elektronicznej w dowolnym formacie elektronicznym,ale trzeba spełniać warunek jakim jest uprzednia akceptacja tego sposobu przez odbiorcę faktury. Kiedy odbiorca faktury zaakceptuje taką formę dostarczenia wtedy nie mamy żadnego problemu. Możemy śmiało wysyłać wszelkie faktury drogą on- line.

Warto mimo zgody słownej ze strony odbiorcy pomyśleć o zawarciu umowy, co zabezpieczy interesy zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy .Z całą pewnością będzie kompleksowo regulowało wzajemne prawa i obowiązku stron.

Każdy przedsiębiorca musi niestety wypisywać faktury dlatego warto pomyśleć o dobrym sposobie ich dostarczania. Poza wystawianiem faktur musimy zadbać o księgowość naszej działalności. Tego za nas nie zrobi internet, ale stosowne oprogramowanie do księgowości może ułatwić nam pracę.

Warto zakupić odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia pełnej księgowości. Program powinien być licencjonowany i zarejestrowany, by móc na nim pracować. Nasz rynek jest bogaty we wszelkiego rodzaju oprogramowanie do prowadzenia księgowości. Wystarczy tylko zdecydować się na takie, które damy radę obsługiwać.