Płyty warstwowe stały się ostatnimi czasy materiałem niezwykle popularnym i częstokroć wykorzystywanym na wszelkiego rodzaju placach budowy. Ich niewątpliwą zaletą jest wszechstronność jak i niebagatelne walory termoizolacyjne, które w dzisiejszych czasach w których szczególny i coraz większy nacisk kładzie się na aspekty ekologiczne budynków odgrywają pierwszoplanową rolę. Elewacja z płyt warstwowych jest więc doskonałym rozwiązaniem zarówno w przypadku, kiedy sami dla siebie budujemy dom jednorodzinny oraz wtedy, kiedy planujemy budowę hali przemysłowej czy pawilonu.
Elewacja z płyt warstwowych jest elewacją bez wątpienia proekologiczną, stosunkowo niedrogą oraz dającą duże pole do manewru projektantom ponieważ płyty wielowarstwowe są dzisiaj produkowane w wielu kolorach i nie ma żadnego problemu aby dopasować jaką elewację do niemalże każdego projektu jaki tylko wymarzy się nawet najbardziej ekscentrycznemu architektowi. Jeśli zdecydujemy się, że w naszym projekcie wchodzi w grę elewacja z płyt warstwowych warto pamiętać o tym, że takie płyty składają się z kilku części. Okładziny w blachy są odpowiedzialne za wygląd i kolor płyt, tak więc osoby zajmujące się projektem architektonicznym powinny zwrócić na nie uwagę.
Kolejnym elementem, który składa się na płytę wielowarstwową jest rdzeń płyty. Jest on odpowiedzialny przede wszystkim za walory termoizolacyjne płyty jak i w dużym stopniu za jej wytrzymałość mechaniczną na przeciążenia punktowe oraz udary. Należy zwrócić uwagę, czy aby na pewno płyty, które wybieramy posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty, oraz czy ich rdzeń jest zbudowany ze styropianu samogasnącego. W przeciwnym przypadku bowiem nasza elewacja będzie niezwykle podatna na ogień, co z pewnością nie jest pożądanym efektem.
Najważniejsze jest więc przy doborze odpowiadających nam płyt aby dobrze przejrzeć ofertę, którą obecnie prezentuje nam rynek. Nie spieszyć się i przede wszystkim nie oszczędzać na materiałach, które przecież mają nam służyć lata. Jeśli będziemy o tym pamiętać, wtedy nasza elewacja z płyt warstwowych z pewnością po latach okaże się udaną inwestycją.