Niektórzy mówią że jest tyle rodzajów elewacji co architektów projektujących doby. Jest to poniekąd prawda ponieważ każdy chce aby jego budynek w jakiś sposób wyróżniał się spośród innych a elewacja jest tą jego częścią, która jest najczęściej oglądana z zewnątrz. Estetyka elewacji z płyt warstwowych jest coraz częściej dostrzegana jednak przede wszystkim przez ludzi zajmujących się budowaniem budynków warsztatowych. Nie jest to przypadkowe i czysto artystyczne zainteresowanie z pobudek typowo estetycznych ponieważ estetyka elewacji z płyt warstwowych nie jest jedyną zaletą tego typu elewacji.
Pomijając nawet fakt, że mamy do wyboru całą gamę płyt warstwowych z niepalnym rdzeniem, który pozwala nam spać spokojnie nawet jeżeli trzymamy w naszym warsztacie materiały łatwopalne możemy być bardzo mile zaskoczeni rachunkami za ogrzewanie w zimie oraz za klimatyzację w lecie ponieważ płyty warstwowe posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne których próżno szukać wśród innych dostępnych na rynku budowlanym na dzień dzisiejszy produktach do wykończenia elewacji.
Estetyka elewacji z płyt warstwowych na pewno zostanie doceniona także ze względu na wygląd naszego warsztatu, który zdecydujemy się pokryć tego typu elewacją ponieważ będzie o wtedy sprawiał wrażenie profesjonalnego i nowoczesnego miejsca w którym świadczone są usługi na wysokim poziomie. Być może wydaje się to niektórym błahostką ale estetyka elewacji z płyt warstwowych na prawdę może w znaczącym stopniu przyczynić się do pozytywnego postrzegania naszego warsztatu wśród miejscowej ludności a taka wizytówka jak estetycznie wyglądający warsztat jest z pewnością najlepszą z możliwych reklamą a w dodatku można powiedzieć że jest niejako wpisana w koszta firmy a więc jest teoretycznie dostępna dla nas za połowę jak nie mniej ceny. Jeśli rzeczywiście zdecydujemy się na taką elewację to w krótkim czasie okaże się, że zapłaciliśmy za nią jeszcze mniej ponieważ pomoże ona do tego stopnia zatrzymać ciepło w zimie i przyjemny chłód w lecie, że znacząco obniży rachunki za prąd.
Z pewnością taka elewacja jest dla każdego warsztatu dobrą inwestycją, która zwróci się z nawiązką w niedalekiej przyszłości.