Hale drobiarskie to najczęściej obiekty znajdujące się poza miastem , na wsi lub przedmieściach. Hoduje się w nich różnego rodzaju drób który ma zostać przerobiony na mięso i sprzedany sklepom spożywczym oraz masarniom. Hale drobiarskie w Polsce najczęściej służą do przechowywania i hodowli kurczaków i indyków ,rzadziej innych gatunków ptactwa hodowlanego.
Hale drobiarskie dzięki dotacjom unijnym i różnego rodzaju dofinansowaniom stają się halami o bardzo wysokim standardzie technologicznym , pozwalającym na zwiększenie maksymalnej produktywności przy jednoczesnym utrzymywaniu wydatków na hodowlę na niezwykle opłacalnym poziomie. Hale drobiarskie w tym celu wykorzystują na przykład różnorodne płyty warstwowe ,będące ich główną częścią składową. Płyty warstwowe dzielą się w zależności od posiadanego rdzenia na trzy kategorie : płyty z rdzeniem poliuretanowym , z rdzeniem styropianowym oraz z rdzeniem wykonanym z waty szklanej.
Hale drobiarskie opierają swoją konstrukcję głównie na płytach warstwowych z niezwykle wytrzymałym i stabilnym rdzeniem poliuretanowym o grubości sięgającej około 60-80 milimetrów , wykorzystywanych do budowy lekkiego ,jednak wytrzymałego dachu hali, zapewniającego właściwą regulację cieplną na przestrzeni obiektu , właściwe wygłuszanie akustyczne i ochronę przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi ,do których zaliczyć można obfite opady deszczu czy promienie słoneczne o wysokim nasileniu.
Dzięki płytom warstwowym dach ma układ warstwowy , na który składają się : warstwa zewnętrzna (blacha profilowana) ,wypełnienie (wykonane z waty mineralnej i poliuretanu) ,a także warstwa wewnętrzna ( składa się ona ze specjalnie przystosowanej do warunków pogodowych wiórowej płyty laminowanej). Hale drobiarskie dzięki tak wytrzymałemu ,jak również ekonomicznemu wykonaniu dachu ,opartemu na płytach zachowują wartości wygłuszające i termoizolacyjne przy atrakcyjnej jak na ten typ materiału cenie wahającej się od 35 do 50 złotych za metr kwadratowy płyty. Dodatkowo różnorodne firmy proponują wykańczanie sufitu obiektu przy użyciu specjalistycznej płyty gipsowo – kartonowej.
Płyty warstwowe z rdzeniem poliuretanowym przytwierdzane są do konstrukcji stalowej aby zapewnić dodatkową wytrzymałość i uszczelnić niepożądane wybrzuszenia i łączenia. Hale drobiarskie coraz częściej opierają konstrukcję dachową właśnie na płycie warstwowej ,zapewniającej wytrzymałość potrzebną przy eksploatacji budynku. Zagwarantowany jest również komfort pracowników obsługujących hodowlę i hodowanych tam zwierząt.