Obecnie istnieje ogromna potrzeba budowy coraz to nowych i przy tym bardzo dobrej jakości obiektów sportowych. Jeszcze nie tak dawno postawienie takiej hali było ogromnym wyzwaniem i miasto, klub, które decydowały się na taką inwestycję musiały mieć ogromne fundusze. Obecnie buduje się w zasadzie tylko hale modułowe jako obiekty sportowe, ponieważ sprawa się uprościła i zmieniła się technologia budowy takich dużych obiektów i powstają one bardzo szybko, a przy tym realnie cena ich spadła.
Obecnie prawie wszyscy budują hale sportowe w systemie modułowym. Na początku musi oczywiście projekt – system modułowy pozwala na realizację nawet dość futurystycznych pomysłów architektonicznych. Firmy, które realizują takie zlecenia mają w swojej ofercie również gotowe projekty, ponieważ hale modułowe jako obiekty sportowe mają szalenie dużo zalet – w miarę potrzeby istnieje możliwość rozbudowania obiektu, wprowadzenia zmian. Budowa takiej halli jest dlatego niedroga w porównaniu z innymi rozwiązaniami, ponieważ jej wybudowanie nie wymaga sprowadzenia na teren budowy ciężkiego sprzętu., a to bardzo wpływa na koszt budowy.
Wszystkie hale modułowe jako obiekty sportowe budowane są w podobny sposób. Najpierw utwardza się powierzchnię, na której ma stanąć obiekt, później łączy się ze sobą – niektórzy mylą, hale modułowe, które wykonane są lekkich, zimnogiętych profili stalowych pokrytych cynkiem, elementy te łączy się przy pomocy śrub. Te moduły, o czym wspomniano wcześniej, można zmieniać, rozkręcać i modyfikować halę. Na pewno każdy już się domyślił, że szkielet takiej hali modułowej pokrywany jest obudową. Tu należy podkreślić, że hale modułowe jako obiekty sportowe pokrywane są płytami warstwowymi. Najtrudniejszym momentem jest budowanie konstrukcji dachu.
Zazwyczaj wymagane są dachy łukowe, nie jest to nawet dyktowane modą, ale dzięki takiej konstrukcji zdecydowanie podwyższa się wysokość obiektu bez konieczności budowania wysokich ścian. Hale modułowe jako obiekty sportowe, które są budowane według gotowych projektów są tańsze, ponieważ mają sprawdzone parametry, a przy nowym projekcie trzeba bardzo dokładnie wszystko przeliczać ii sprawdzać, bo nawet drobna pomyłka może w efekcie doprowadzić do katastrofy budowlanej.