W wypadku budowy obiektu sportowego w systemie modułowym zaletą inwestycji, oprócz wielu innych, które nie będą teraz przedmiotem naszych rozważań, szybki montaż obiektu. Czas budowy obiektu sportowego w tym systemie jest o połowę niższy niż budowa tradycyjna. Dodatkowym atutem jest to, że nie ma tu przerw z powodu temperatury czy to zbyt niskiej, a czasami zbyt wysokiej przy tradycyjnej budowie. Należy dodać, ze obecnie szybki montaż obiektu zaskakuje nawet osoby, które teoretycznie wiedzą, że obiekt, ogromna hala powstanie szybko. Nie wiedzą, że będzie ona rosła każdego dnia. Hale modułowe mają jeszcze parę zalet, które należy tu opisać.
Moduły, które skręca się ze sobą, w razie potrzeby można rozkręcić i Tak więc możliwy jest tu nie tylko szybki montaż obiektu, ale także jego szybki demontaż, przeniesienie obiektu w inne miejsce, a nawet, co się zdarza, sprzedaż budynku innemu podmiotowi na rynku. Czasami pada pytanie, jaki jest koszt budowy takiej hali, przecież taki szybki montaż obiektu, jest dowodem na zastosowanie nowoczesnych technologii. Rzeczywiście technologia modułowa jest nowoczesna. Na dodatek w łatwy sposób są te obiekty zagospodarowane według potrzeb użytkownika. Istnieją ścianki działowe. Można dobudować niewielkie budynki, również w technologii modułowej, które będą stanowić zaplecze do głównej hali.
Na pewno wiele osób zaskoczy koszt takiej hali, która stawiana jest w ekspresowym tempie – otóż szybki montaż obiektu tylko obniża koszt, ponieważ ekipa nie musi być długo na obiekcie i bardzo szybko przemieszcza się na następną budowę. Naprawdę koszt budowy takiej sportowej hali w systemie modułowym zaczyna się, co na pewno wszystkich zaskoczy, od 200 złotych netto za metr kwadratowy. Takie hale sportowe maja jeszcze wiele zalet, o których głośno się nie mówi. Bo dla wielu osób fascynujący jest szybki montaż obiektu. A niewątpliwą zaletą tak stawianych budynków jest ich wspaniała izolacja termiczna, dzięki zastosowaniu ścian wielowarstwowych. Jeśli chodzi o hale sportowe jest to jedyne rozwiązanie, które nie wymaga stosowania podpór, dzięki czemu uzyskuje się możliwość aranżacji pełnowymiarowych boisk sportowych.