Na pewno wiele osób pomyśli sobie, że hala modułowa do wykorzystania jako obiekt sportowy, to bardzo nieciekawa konstrukcja, przypominająca, nie ubliżając nikomu, wielką stodołę. Jednak, jeśli właściciel chce halę wykorzystać w pełni do celów sportowych, to może bez większego problemu zaplanować sobie i zamówić dodatkowe moduły dla celów marketingowych. Można w nich urządzić biura, gdzie pracować będzie cala administracja hali. Mogą w nich być również szatnie, łazienki, czy restauracje i bary stanowiące zaplecze socjalne głównego obiektu.
Często dodatkowe moduły dla celów marketingowych kryją w sobie takie obiekty jak hale, sale do rekreacji. Zresztą budowanie modułowe umożliwia połączenie tych niewielkich obiektów bezpośrednio z halą sportową, dzięki czemu na przykład w zimie , czy podczas ulewy sportowcy i działacze mieszkający w hotelu bez problemu, w strojach sportowych dotrą do hali. Zdarza się, że hala położona jest blisko uczęszczanego miejsca i wówczas można obok niej postawić na przykład obiekty handlowe. Takie dodatkowe moduły dla celów marketingowych na pewno przydadzą się właścicielom dużego obiektu, dzięki czemu zawsze, nawet, gdy ruch w hali sportowej będzie mniejszy, będą generowane jakieś przychody.
Bardzo dobrze zaplanować takie dodatkowe moduły dla celów marketingowych, ponieważ wpłynie to również na zainteresowanie mieszkańców obiektem sportowym, wokół którego powstały jakieś sklepy, obiekty usługowe. Dobrze jest, by w tych obiektach była informacja na temat tego, jakie ważne rzeczy mają miejsce w hali sportowej. Należy podkreślić, że te dodatkowe moduły dla celów marketingowych mogą mieć różną aranżację, wykończenie tak doskonałe, ze osoba, która nie wie, że jest to budynek modułowy to nigdy na to nie wpadnie.
Budownictwo modułowe kojarzy się przede wszystkim z wielkimi halami. Ale moduły są do wykorzystania do tego, by wybudować mniejsze obiekty. Jest taka budowa podobna do takich nazwijmy je klocków, którymi bawią się chłopcy, a buduje się z nich skręcając blaszane kawałki ze sobą. Tak wiec owe dodatkowe moduły dla celów marketingowych, mogą stanowić samodzielne budynki. Czasami zanim powstanie hala są wykorzystywane one do zbudowania biura, hotelu….