Obecnie wybudowanie ogromnej nawet hali o konstrukcji stalowej nie jest zbyt wielkim problemem, ponieważ jest sporo wyspecjalizowanych w tej dziedzinie specjalistów. W całym budynku tego typu najważniejsze są halowe konstrukcje stalowe, które w chwili obecnej są produkowane przez kilkanaście firm. Użycie takich konstrukcji nie wymaga stawiania fundamentów, a jedynie utwardzonego podłoża. Czasami zamawiający od razu zaznacza, że w określonej ( a czasami nieokreślonej) przyszłości hala będzie przeniesiona w inne miejsce.
Przy tego typu konstrukcjach jest to możliwe, ponieważ halowe konstrukcje stalowe są tak łączone ze sobą, że można je po prostu rozłączyć i zamontować gdzie indziej. Ważną zaletą, jaką mają halowe konstrukcje stalowe jest możliwość szybkiego wykonania takiej hali. Dodatkowo, może zainteresuje niektórych ta informacja halowe konstrukcje stalowe, które zostają wykończone jako namioty halowe (czyli konstrukcja pokryta jest mocną plandeką) nie wymagają zezwolenia na budowę.
Jest to bardzo ważne, gdy istnieje potrzeba utworzenia i to natychmiastowego magazynu, czy też pawilonu wystawienniczego. Halowe konstrukcje stalowe bardzo często mają charakter modułowy, co umożliwia, w miarę rozwoju firmy i potrzeb, rozbudowanie hali bez większych nakładów. Takie halowe konstrukcje stalowe dają możliwość szybkiego postawienia stabilnych i bezpiecznych wiat, zadaszeń. Niektórych zaskakują na przykład nowoczesne namioty weselne, które przypominają wyglądem najelegantsze lokale, a są to w miarę lekkie halowe konstrukcje stalowe, które mogą być rozstawione w różnych miejscach, według życzenia klientów, oczywiście te konstrukcje mają wykończenie namiotowe, często białe lub w delikatnych ciepłych kolorach.
Większość osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że wielkie markety są właśnie budowane jako halowe konstrukcje stalowe, które zostają pokryte różnymi materiałami, w zależności od potrzeb – wiele miejsc w takich halach jest przeszklonych, co daje wrażenie lekkości i elegancji. Jednak trzeba dodać tu jeszcze jedną ważną informację – halowe konstrukcje stalowe wykorzystywane są do budowy niewielkich obiektów. Tak zbudowane są niewielkie wiaty samochodowe, małe pomieszczenia magazynowe. Trzeba, żeby ułatwić sobie pracę, poszukać na rynku gotowych zestawów do montażu takich obiektów, ale takich, które nie wymagają pozwolenia na budowę.