Hale modułowe to dziś często spotykane lekkie budowle których zastosowanie jest dość szerokie i obejmuje w zasadzie wszystkie branże. Nawet jednak najlepsza hala modułowa nie spełni swojej funkcji jeśli nie dokonamy przy jej konstrukcji pewnych ulepszeń, sprawiających że stanie się ona miejscem względnie komfortowym. Aby osiągnąć taki efekt konieczna jest hydroizolacja hal, zapobiegająca przeciekaniu do ich wnętrza wody i przedostawania się do niej zanieczyszczeń. Hydroizolacja hal wykonywana jest przy użyciu pianki poliuretanowej, która pozwala na zamianę zwykłej hali modułowej w pełnoprawny obiekt przemysłowy.
Hydroizolacja hal z zastosowaniem wymienionej pianki poliuretanowej spełnia oczywiście wymogi dotyczące norm budowlanych oraz normy przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Prawidłowy efekt uzyskuje się już po zastosowaniu jednego procesu natryskiwania pianki poliuretanowej, która tworzy warstwę izolującą przed skraplająca się parą i wodą oraz warstwę docieplającą zimne i sztywne blaszane ściany i dach hali. Grubość warstw pianki którą nałożymy zależy przede wszystkim od tego jaki chcemy osiągnąć efekt. Nakładając bowiem cienką warstwę pianki na dachu czy ścianach otrzymamy wystarczającą warstwę hydroizolacyjną chroniącą przed skraplaniem wody ale aby uzyskać efekt docieplenia trzeba położyć znacznie grubszą warstwę pianki.
Hydroizolacja hal to jednak przede wszystkim działania w kierunku maksymalnego uszczelnienia budynku a te udaje się osiągnąć już przy minimalnej warstwie pianki, co jest dużą zaletą tego rozwiązania bo nie generuje wysokich kosztów wykonania izolacji przeciwwodnej. Uszczelnienie hal jest bardzo istotnym zadaniem z punktu widzenia prowadzenia w nich różnego rodzaju działalności tym bardziej, że coraz częściej notowanym zjawiskiem jest zjawisko wykraplania się wody, która gromadząc się na połaciach dachu zaczyna przeciekać do wnętrza obiektów przemysłowych, dodatkowo uszkadzając zlokalizowane na poddaszach instalacje elektryczne czy kanały wentylacyjne.