Ochrona przed wilgocią jest głównym zmartwieniem większości przedsiębiorców, których biznes jest z wodą związany bezpośrednio lub pośrednio. Mowa tutaj o tych branżach, w których to woda jest wykorzystywana do produkcji lub też do wykonywania różnego rodzaju usług na przykład związanych z myciem. Pierwszym miejscem jakie nasuwa mi się na myśl kiedy myślę o przemysłowym myciu na dużą skalę jest myjnia samochodowa. I tutaj postawić należy następujące pytanie: w jaki sposób zabezpieczyć sprzęt myjący samochody który dla nas zarabia przed zgubnym i permanentnym działaniem wody? Otóż rozwiązaniem idealnym w takiej sytuacji może okazać się hydroizolacja myjni samochodowej.
Najpierw kilka słów o tym co właściwie to oznacza. Otóż hydroizolacja myjni samochodowej to nic innego jak właśnie zabezpieczanie sprzętu myjącego w myjni przed działaniem wody i wilgoci. Niektórzy w tym miejscu powiedzieli by, że przecież sprzęt ten jest świetnie przygotowany na działanie wilgoci! Oczywiście, jemu przez wodę nic się nie stanie ale ściany trzeba zabezpieczyć ponieważ właśnie zaniechanie tej czynności zagraża naszym maszynom myjącym. Przede wszystkim należy pamiętać że proces ten powinien zaczynać się już na etapie projektowania myjni i powinien obejmować sobą całą jej konstrukcję. Mam tutaj na myśli dosłownie cały budynek.
Hydroizolacji powinny podlec najpierw fundamenty, następnie ściany a także dach. Zatem hydroizolacja myjni samochodowej jest procesem wieloetapowym i niezbędnym aby właściciel przybytku myjącego auta mógł spać spokojnie. Nie można lekceważyć sobie działania wody na ściany takiego budynku jak myjnia ponieważ trzeba mieć na uwadze, że woda działa na nie cały czas w przeciwieństwie na przykład do domku jednorodzinnego, który jedynie w czasie deszczu odczuwa zgubne skutki jej działania. Poza tym przecież myjnia musi zarabiać pieniądze,a więc nie możemy sobie tutaj pozwolić na częste naprawy murarskie podczas eksploatacji budynku. Hydroizolacja myjni samochodowej nie jest więc czymś, na czym poważny inwestor podchodzący na serio do swoich pieniędzy może zaoszczędzić kapitał czy też czas.