Każdy z nas kiedyś poszedł pierwszy raz do pracy jaka by ona nie była jednak większość marzy o tym aby nie pracować na rachunek kogoś tylko ma w głowie zakładanie firmy, która będzie tylko i wyłącznie jego własnością.

Początkujący przedsiębiorca bardzo często musi zmierzyć się sam z trudnościami jakie niesie za sobą zakładanie własnej działalności gospodarczej a to jak wszystko co załatwia się w urzędzie nie jest takie proste jak się może wydawać. Wiadomą i oczywista sprawą jest to, że na początek trzeba się czegoś dorobić aby w przyszłości było łatwiej i na późniejszym etapie zatrudnić pracowników, ale to dopiero jak firma zacznie się rozrastać czyli kilka dobrych lat po jej zarejestrowaniu. Bywa jednak i tak, że następuje to stosunkowo wcześniej niż sobie planowaliśmy.

Zatrudniając pracowników mamy w planie aby byli oni jak najbardziej wydajni a tym samym pożytecznie współpracowali i nieśli korzyści dla naszej firmy bowiem pracownik jest jej częścią. Aby zatrudniać ludzi należy najpierw mieć wzór umowy o pracę i na jego podstawie podpisać umowę o pracę aby nasz pracownik mógł korzystać według wszelkich przyjętych norm z pełni praw pracownika mając tym samym np. prawo do ubezpieczenia zdrowotnego.