Budując budynek musimy wziąć pod uwagę wiele różnych, często zawiłych i skomplikowanych aspektów. Nie możemy bowiem skoncentrować się tylko na szkielecie budowy, a zapomnieć o jej wykończeniu. Bardzo ważną sprawą jest obudowa budynku. Kompletna obudowa z płyt warstwowych jest jednym ze sposobów zapewniania sobie doskonałego wykończenia budynku. Płyta warstwowa zbudowana jest z okładzin metalowych i zawartego między nimi rdzenia. Może on być wykonany z różnych materiałów, w zależności od tego, jaką rolę ma spełniać płyta. Płyty warstwowe są powszechnie znanym materiałem budowlanym. Od lat są lubiane i wykorzystywane przez fachowców. Nic więc dziwnego, że pojawiają się coraz to nowsze sposoby ich wykorzystania. Jednym z nich jest właśnie obudowa.
Obudowany nimi może zostać praktycznie każdy budynek. Oczywiście w zależności od zadań jakie musi spełniać obudowa, wykorzystuje się różne płyty warstwowe. Do obudowania budynków przeznaczonych na pomieszczenia chłodnicze, przemysłowe czy użyteczności publicznej wykorzystuje się płyty z widocznym mocowaniem PU/PIR. Mają one właściwości odpowiednie dla tego typu budynków. Jeśli natomiast przygotowujemy nieruchomość pod lokal przemysłowy lub magazyn doskonale sprawdzą się płyty z ukrytym mocowaniem PU/PIR FN. Oba rodzaje płyt posiadają rdzenie poliuretanowe. Kompletna obudowa z płyt warstwowych jest bardzo praktyczna.
Po pierwsze jest to łatwy sposób obudowy. Nie wymaga też ogromnych nakładów pieniężnych, co jest ogromnie ważne jeśli mamy na przykład do obudowania ogromny magazyn czy chłodnie. Jedną z ogromnych zalet zastosowania do obudowy płyt jest też ich energooszczędność. Płyty te mają właściwości termoizolacyjne. Kompletna obudowa z płyt warstwowych jest przykładem tak zwanej lekkiej obudowy, bardzo cenionej w ostatnich latach przez specjalistów, ale także przez ludzi niezwiązanych z budownictwem, którzy zdecydowali się na właśnie taką obudowę. Materiał ten jest więc bardzo ceniony, a tego rodzaju obudowy budynków spotkać można na każdym kroku.