Słuchając wykładów nauczycieli na lekcji przedsiębiorczości na temat jak założyć działalność gospodarczą większość słuchaczy myśli, iż cała ta sprawa jest wyolbrzymiana, że stworzyć firmę to żaden problem – jednak jak się okazuje nie jest to takie proste jak na zajęciach się wydawało.

Na samym początku tej krętej i wyboistej drogi znajduje się kwestia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej a dokładnie wypełnienie pewnego formularza – dokładniej chodzi o druk EDG-1, który wbrew pozorom nie jest taki prosty do wypełnienia jak się na pierwszy rzut oka może wydawać. Oczywiście w każdej chwili można poprosić o pomoc urzędnika, który akurat jest w okienku z napisem informacja lub podejść do stanowiska gdzie wiszą różnego rodzaju wzory umowy odnośnie zatrudnienia pracownika lub formularz, który nas interesuje a dokładnie edg-1. Kolejną deską ratunku jest na pewno Internet, w którym możemy znaleźć dosłownie wszystko począwszy od wypełnienia dokumentu po budowę budy dla psa.

Jak widać na przykładach powyżej warto notować wszystko co pani profesor mówi na lekcjach przedsiębiorczości – kto wie kiedy może nam się to przydać bo w przeciwnym wypadku skazani jesteśmy na dobry humor urzędnika lub na „wszystkowiedzący” Internet.