Na ulicach powstają coraz to nowsze obiekty mieszkalne, szpitalne, przemysłowe oraz handlowe. Nie mają one już zwyczajnego wyglądu, architekci prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach i zachwycają swoją twórczością. Budynki takie są cudownie oświetlone, a i sam ich wygląd przysparza o zawrót głowy. Często powstaje kilka budynków obok siebie, które połączone są ze sobą. Za połączenia takie służą kryte łączniki między obiektami. Znalazły one zastosowanie w dużych galeriach handlowych umożliwiając klientom galerii swobodne przejścia pomiędzy jednym, a drugim obiektem. Daje to niesamowite wrażenie, że znajdujemy się w fantastycznym mieście odseparowanym od reszty świata.
W przypadku złej pogody: deszczu lub śniegu ma to niebagatelne znaczenie. Kryte łączniki między obiektami wykorzystuje się z powodzeniem w szpitalach. Dzięki nim można przetransportować chorych na badania lub operacje do innego skrzydła szpitala. Chory czuje się wówczas bardziej komfortowo i jest mniej zestresowany. Często, jako materiał kryjący stosuje się szkło, które wygląda imponująco w połączeniu ze stalą nierdzewną. Tego typu konstrukcje zdobią już nie jedno polskie miasto, komponując się wyśmienicie w jego architekturę. Na miano niezastąpionych uzyskały w szkołach, w których na dzień dzisiejszych są wymogiem.
Wiele szkół nie może sobie pozwolić na zbudowanie zaplecza sanitarnego – łazienek szkolnych w pobliżu sal uczniowskich. Łazienki takie buduje się obok budynku szkolnego, a połączenia ich stanowią kryte łączniki między obiektami. Jest to nawet wymóg istnienia danej szkoły. Wszystko po to, aby uczniowie mogli przebywać i uczyć się w przyjaznej dla nich placówce szkolnej. Inne zastosowanie można znaleźć na krytych basenach, gdzie osoby przebywające na basenie mogą swobodnie poruszać się po pływalni, a potem udać się do restauracji na obiad lub do kawiarni na kawę. Dzięki szklanym łącznikom można przebywać na danym obiekcie, na przykład na stadionie bez potrzeby przebywania na odkrytej powierzchni.