Wiele urządzeń, które używamy w codziennym życiu cenimy za prostotę oraz łatwość w złożeniu lub w demontażu. Łatwy demontaż i przeniesienie to główna cecha dzisiejszych mebli, które dawniej cechowała dość skomplikowana konstrukcja. Obecne technologie szczególnie w stolarstwie stają się łatwe i dostępne dla wszystkich przez co meble stają się bardzo proste w montażu. Łatwy demontaż i przeniesienie cechuje także wszelkiego rodzaju przesyłki pocztowe, dzięki niewielkim rozmiarom można w szybkim czasie dostarczyć przesyłkę do klienta. Przesyłki z portali oferujących sprzedaż produktów cechuje właśnie to, że przesyłki są minimalizowane do najmniejszych wielkości.
Dzięki łatwemu montażowi można w szybkim czasie przenieść dowolny mebel lub inną konstrukcję stalową. Kiedy mamy mało skomplikowany montaż można też się domyślać o funkcji jaką jest łatwy demontaż i przeniesienie. Dzięki tego typu funkcji ludzie szybko przemieszczają się z wybranymi elementami w dowolne miejsce, kiedy występuje taka konieczność. Nowoczesne technologie stawiają przede wszystkim na szybkość i efektywność działań. Skomplikowane technologie są od razu odrzucany, gdyż bardzo często ludzie mogą sobie z tym nie radzić. A od dawna panuje moda, że to co proste jest bardzo trendy i może latami cieszyć się wspaniałymi widokami. Osoby, które na co dzień zajmują się tego typu urządzeniami lub elementami wystroju mieszkań bardzo cenią sobie łatwość montażu jak i demontażu.
Obecnie docenia się takie technologie, które mają na celu zwiększenie liczby klientów. Nowoczesne technologie skłaniają się ku temu, aby rozszerzyć swoje działalności i stosują się do zasad prostego montażu, przez co można łatwiej złożyć wybrany model. Ludzie cenią sobie wygodę i szybkość w wykonywaniu różnych czynności, dlatego coraz częściej wybierają urządzenia, które cechuje łatwy montaż. Szczególnie dotyczy to mebli, które obecnie bez trudu montuje się we własnym domu z pomocą kilku kluczy i prostej instrukcji obsługi zawartej w całym komplecie.