Jeżeli jesteśmy przyszłymi właścicielami jakiegoś przedsiębiorstwa to bardzo ważne będzie dla nas miejsce, w którym będzie znajdować się nasza siedziba. Lokalizacja – Holandia, Amsterdam to jedno z najlepszych miejsc na otwarcie biznesu. Oczywiście musimy dobrze przemyśleć, gdzie nasze usługi czy też nasz towar będą miały największy rynek zbytu. Po pierwsze musimy więc dokonać rozeznania rynku. Popyt jest przecież jedną z najważniejszych cech jakie musi spełniać miejsce naszej siedziby. Lokalizacja – Holandia,
Amsterdam to rynek otwarty i czekający na nowych przedsiębiorców. Innym aspektem, który musimy wziąć pod uwagę jest charakter otoczenia. Jeśli na przykład lokal znaleźliśmy w dzielnicy przemysłowe, a chcemy sprzedawać biżuterie to mamy małe szanse na zdobycie klientów. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie charakteru otoczenia do produktów, jakie mamy proponować naszym klientom. Kolejną rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę jest sam lokal. Musi on być bowiem dostosowany do naszych potrzeb. Znaczącą role odgrywać też będzie zapewne jego cena. Musimy sprawdzić w kosztorysie czy koszty utrzymania i użytkowania lokalu nie będą dla nas zbyt wysokie. Jeżeli dokonamy niewłaściwego wyboru lokalu możemy zbankrutować lub możemy zostać zmuszeni do zmiany lokalu.
Przed otwarciem swojej firmy w danym miejscu powinniśmy także zorientować się czy mamy dobry dojazd do lokalu. Jeżeli będziemy marką renomowaną klienci mogą przyjeżdżać do nas z daleka. Musimy więc zapewnić sobie łatwy dojazd, a także miejsce do parkowania. Nawiązując jeszcze do klientów warto pamiętać, że konkretny towar kupują konkretne grupy klientów. Zminimalizujmy ryzyko nieudanego interesu i otwórzmy swój lokal tam, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej. Podsumowując należy pamiętać, że lokalizacja – Holandia, Amsterdam to doskonały adres zarówno do otworzenia własnej firmy, jak i przydatny namiar na dobre sklepy. To bardzo ważne, by współpracować z najlepszymi i być najlepszym. To ważne, by pamiętać o renomie i marce, godnej uwagi.