Wielu ludzi budujących własne domu\y często zastanawia się jak najlepiej zabezpieczyć je przed zgubnym działaniem wilgoci. Zastosowanie w tym celu któregoś produktu z szerokiej gamy jaką tworzą chemiczne środki izolacyjne wydaje się być świetnym rozwiązaniem, szczególnie, że w dzisiejszych czasach rosnące ceny dosłownie wszystkiego zmuszają robotników często do znacznego podwyższenia swoich cen za robociznę co z kolei prowadzi do tego że nie każdy może sobie pozwolić na to żeby w drobnych pracach przy swoim domu czy wo obejściu wyręczać się usługami wykwalifikowanej specjalnie do tych celów kadry.
Właśnie z tego powodu chemiczne środki izolacyjne są tak dobrym pomysłem dla domowych majsterkowiczów ponieważ zastosowanie ich jest po prostu łatwe. Masa asfaltowa barwiona na przykład należy do chemicznych środków izolacyjnych i dzięki temu jej zastosowanie jest dziecinnie wręcz proste. Nie każdy może sobie przecież pozwolić na używanie wysublimowanych wieloetapowych zabezpieczeń metalu czy drewna przed korozją a masa asfaltowa barwiona nie dość że jest stosunkowo tanim chemicznym środkiem izolacyjnym, to jeszcze łatwym w użyciu. Masa asfaltowa barwiona doskonale nadaje się do konserwacji wszelkiego rodzaju materiałów podatnych na działanie wody takich jak stal, inne metale czy drewno.
Nadaje się ona również do wykańczania robót drogowych zakresie zabezpieczenia powierzchni jezdni przed wodą i umożliwieniu tym samym kierowcom możliwie bezpieczną jazdę na drodze bez dziur. Zastosowanie masy barwionej ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę wynikającą z charakteru tego produktu a mianowicie jest to wartość estetyczna. Zdarza się często że inne chemiczne środki do izolacji są albo w paskudnym kolorze albo po prostu ich gama kolorystyczna zamyka się dosłownie w dwóch lu trzech nieciekawych odcieniach natomiast tutaj sprawa ma się zgoła inaczej. Masa asfaltowa barwiona bowiem występuje w tylu wariantach kolorystycznych ile tylko chce się nam wymyślać i daje nam to naprawdę duże możliwości wykorzystania jej na przykład do konserwacji elementów altany na działce bez obawy o utratę estetyki całej konstrukcji.