Stalowe konstrukcje w halach sportowych budowanych modułowo są bardzo ważne, bo trzymają one całą konstrukcję budowli. Po postawieniu szkieletu budynku trzeba zabudować ściany. Stosuje się w tym celu płyty warstwowe, które są bardzo lekkie i mają wiele zalet, w tym świetną izolację cieplną. Hale sportowe budowane modułowo to budynki, gdzie zastosowana została obudowa z płyt warstwowych.
Czym jest taka płyta warstwowa? Taka płyta to nic innego jak właśnie płyta wykonana z drewna lub wiórów, poliuretanu składająca się z kilku warstw sklejonych (zgrzanych ze sobą) i w zależności od tego, czy hala ma być ogrzewana czy nie, ma odpowiednią ilość warstw z różnych materiałów. Oczywiście obudowa z płyt warstwowych w hali sportowej będzie wykonana z najwyższej jakości płyt, które pozwolą w łatwy sposób zachować w środku odpowiednią temperaturę, będzie wyciszać hałasy z zewnątrz.
Płyty warstwowe, bez względu na rodzaj obiektu, w którym mają być użyte,dzielą się na te do zabudowy ścian i te, które są położone na dachu. Taka obudowa z płyt warstwowych umożliwia dowolne wykończenie wnętrza i jak podkreśla wielu wykonawców, jakość wykończenia takiej hali, gdzie obudowa z płyt warstwowych stanowi wykończenie budynku, jest o wiele wyższa pod względem jakości niż tradycyjne ściany w tego typu halach. Każda płyta warstwowa, niezależnie z jakiego jest zrobiona materiału składa się z dwóch okładzin w środku których znajduje się rdzeń z materiałem izolacyjnym – jest to przede wszystkim izolacja cieplna, której ubocznym skutkiem jest izolacja akustyczna.
Obudowa z płyt warstwowych jest łatwa do zamontowania na stelażu, który został wcześniej wybudowany. Płyty warstwowe są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie, ponieważ nie mają sobie równych w izolacji cieplnej , a także akustycznej. Jeśli płyty są dobrze zamontowane to przez bardzo wiele lat dobre spełniają swoje funkcje. Na pewno wiele osób zaskoczy fakt, że obudowa z płyt warstwowych jest bardzo tania w stosunku do tradycyjnych ścian i dlatego tak szybko wypiera konkurencję z rynku. Początkowo takie hale modułowe nie cieszyły się wielkim powodzeniem, ponieważ wielu decydentom za bardzo kojarzyły się z wielką płytą.