Wiele osób wybiera dziś projekty mieszkań parterowych z poddaszem. Stały się one bardzo popularne i modne, chętnie wybierają je zarówno młodzi, jak i trochę starsi ludzie. Domki te są piękne, mają nowoczesny styl i świetnie się w nich mieszka. Budując jednak taki dom, trzeba również zwrócić uwagę na odpowiednie ocieplenie budynku, zarówno jeśli chodzi o ocieplenie ścian, jak również o ocieplenie dachu.
Zastosowanie izolacji termicznej skośnego dachu, należy do dość trudnej pracy, należy więc zostawić ją fachowcom i osobom, które się na tym, naprawdę znają. Montaż płyt na skosach bowiem, nie należy do prostych spraw i nie ma sensu samemu się tym zajmować, jeśli ma się na ten temat zerowe pojęcie. Pracę należy w tym przypadku rozpocząć od umocowania na konstrukcji drewnianej uchwytów. Powinny się one znajdować w rozstawieniu 40-50cm. Ruszt, przed zastosowaniem płyt, musi być odpowiednio wypoziomowany.
Dziś ruszty robi się przeważnie ze stalowych profili CW, dlatego że ceny drewna znacząco poszły w górę. Montaż płyt rozpoczyna się zawsze od sufitu, następnie przechodzi się do ścian kolankowych, przedścianek, a na końcu do skosów. Montaż płyt na skosach rozpoczyna się od dołu skosu, a przykręcanie należy zacząć od środka płyty w kierunku krawędzi i narożników. Płyty można także przykręcać na zasadzie, że mocuje się najpierw pierwszą, a później drugą, prostopadle do tej pierwszej. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo pożarowe, oraz poprawia się sztywność okładziny. Przy całym montowaniu należy pamiętać, aby okładzina trzymała odpowiedni poziom. Jeśli tak nie jest, należy odkręcić uchwyty i nałożyć je jeszcze raz. Robiąc coś bowiem, trzeba to zrobić jak najlepiej i z jak najlepszym efektem, trzeba zrobić taki montaż płyt na skosach, aby była widoczna owocna, dobra praca. Pod płytami wykorzystuje się wełnę mineralną, która idealnie zapewnia ciepło w całym pomieszczeniu.
Zatrudniając do tych prac danych ludzi, łatwo można zobaczyć, czy mamy do czynienia z zwykłymi, mało znającymi się w tym temacie ludźmi, czy może mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy wiedzą co robią i z pewnością pracę swoją wykonają na jak najwyższym poziomie. Z takimi fachowcami, nie trzeba się martwić, że dojdzie do pęknięcia płyt, czy ich spadnięcia ze skosu. Bardzo często jednak na spoinach płyt pojawiają się pęknięcia i bardzo ciężko jest im zaradzić. Tworzą się poprzez naprężenia między płytą, a płytą lub między płytą, a innym elementem. Stosując izolację termiczną w pomieszczeniach na poddaszu, można uzyskać różne tego efekty.