Biura wykonawców budowlanych specjalizują się w wykonywaniu indywidualnych projektów budynków komercyjnych takich jak obiekty komercyjne. Profesjonalne firmy działają na polskim rynku nieprzerwanie od ponad piętnastu lat i posiadają znaczne doświadczenie w zakresie projektowania architektoniczno-budowlanego oraz liczny zespół specjalistów: architektów, konstruktorów i projektantów. Większość wykonawców jest gotowych do sporządzania projektów na indywidualne zamówienie, przygotowywanych według konkretnych wskazań Inwestora. Ponadto wykonane obiekty komercyjne to najczęściej: domy weselne, budynki usługowe, budynki wielorodzinne, hotele, budynki gastronomiczne, warsztaty samochodowe, biurowce, pensjonaty, dyskoteki, domy spokojnej starości, urzędy i wiele innych.
Warto pamiętać, że profesjonalni wykonawcy i firmy budowlane oferują również gotowość przyjęcia wszelkich zamówień dotyczących budownictwa przemysłowego i handlowego. Do tych zamówień zalicza się zazwyczaj: salony sprzedaży, hale, stacje obsługi. Oferowana rzetelna pomoc na każdym etapie procesu inwestycyjnego to sporządzanie projektów koncepcyjnych, przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej i wykonawczej, architektonicznej i branżowej, uzyskanie niezbędnych uzgodnień i pozwoleń – decyzji o warunkach zabudowy, pozwoleń na budowę i innych, kosztorysowanie robót budowlanych, dobór wykonawców, prowadzenie nadzoru budowlanego oraz planowanie przestrzenne. Obiekty komercyjne to nie tylko budowa ale także powyższe działania.
Według ekspertów najbardziej cieszące się powodzeniem obiekty komercyjne to centra handlowe. W 2011 firmy będą korzystać z możliwości przejęcia atrakcyjnych lokalizacji od słabszych konkurentów. Silne marki będą zwiększać powierzchnię posiadanych modułów, by poprawić wyniki sprzedaży. Po znaczącym spowolnieniu odnotowanym w roku 2009 sytuacja na rynku powierzchni handlowych w minionym roku ustabilizowała się. Mimo że najemcy nadal szczegółowo analizowali wyniki finansowe, a wiele firm ciągle szukało rozwiązań pozwalających zmniejszyć koszty, na rynku widać było rosnący optymizm. Większe firmy wykorzystały szanse w obiekty komercyjne, jakie stworzył rynek, by wzmocnić swoją pozycję. Największym zrealizowanym projektem jak obiekty komercyjne był Port Łódź.