Budowa i projektowanie hal, magazynów i centrów logistycznych to jedna z większych inwestycji w Polsce. Jednak obiekty sportowe zaliczane są do jednych z największych inwestycji przemysłowych jakie były dotychczas. Miasta się rozwijają, powstaje coraz więcej stadionów i hal sportowych, ponieważ jest na to bardzo duże zapotrzebowanie. Dlatego deweloperzy i prywatni inwestorzy lokują swój kapitał właśnie w obiekty sportowe. Na rynku powstaje to coraz więcej firm, które świadczą usługi w budowie różnych obiektów sportowych.
W przemyśle budowlanym jest wykonywana kompleksowa realizacją zewnętrznych obiektów: od projektu, poprzez budowę, do serwisowania. Nowe obiekty sportowe, które powstały dotychczas to między innymi boiska pełnowymiarowe,  bieżnie, place zabaw i korty tenisowe. Przepisy unijne w zakresie bezpieczeństwa i jakości obiektów sportowych oraz innych obiektów użyteczności publicznej, ściśle określają jakie materiały i jakie technologie mogą być stosowane do ich budowy. Rozwój przemysłu i technik produkcji wprowadza na rynki coraz to nowsze technologie. Obiekty sportowe, których budowa jest obecnie najbardziej ceniona i potrzebna to budowa boisk wielofunkcyjnych, budowa boisk piłkarskich, budowa boisk przyszkolnych, budowa kortów tenisowych oraz budowa bieżni.
Budowa boisk piłkarskich, stadionów, kortów tenisowych, bieżni, boisk wielofunkcyjnych i przeznaczonych do hokeja na trawie, hal oraz inne obiekty sportowe to ostatnie dokonania firm budowlanych w roku 2010. Ponadto w związku ze zbliżającym się okresem letnim powstają nowe obiekty sportowe. Przeznaczone są głownie do aktywnego spędzania czasu całych rodzin w wolne popołudnia albo weekendy. Te obiekty sportowe noszą nazwę Aquaparków. W każdym większym mieście można się spotkać z taką formą rozrywki. Takie obiekty sportowe spełniają funkcję rekreacyjną, których główną częścią są baseny kąpielowe. W Polsce, ze względu na warunki pogodowe, aquaparki są najczęściej kryte (wewnątrz budynków), natomiast w cieplejszych strefach klimatycznych znajdują się także na wolnym powietrzu. W skład infrastruktury aquaparku wchodzą zazwyczaj baseny kąpielowe o różnych głębokościach, wielkościach i ze zróżnicowaną temperaturą wody, często również ze sztucznymi falami. Sporządzone raporty prezentują bardzo obiecujące prognozy na rok 2011. Przewidywana jest budowa wielu obiektów sportowo – rekreacyjnych takich jak obiekty sportowe.