Istnieje wiele zagadnień przez które blacharstwo wydaje się sztuką trudną, a wręcz niektórym niemożliwą do opanowania. Blacharstwo jednak wcale takie nie jest i na przykład taka obróbka łączenia płyt ściennych jest dziecinnie łatwą sztuką, jest tak jednak jedynie do puki nie weźmiemy pod uwagę takiej części konstrukcji jak narożnik który ze swej natury jest do obróbki częścią nie łatwą i nie polecaną dla początkujących dla których blacharstwo jest dopiero dziedziną nauki a jeszcze nie zawodem z którego czerpią zyski.
Tak więc obróbka łączenia płyt ściennych nie jest zbyt trudna. Trzeba jedynie pamiętać, żeby nasza praca była przydatna to jak mawiał pewien słynny naukowiec uczony i wynalazca – musi być dobrze wykonywana. Tyczy się to tych wszystkich, którzy na przykład zakładają, że skoro narożnik jest w miejscu mało uczęszczanym czy też prawie w ogóle niedostępnym to obróbka łączenia płyt ściennych w tym miejscu może być nie tyle potraktowana po macoszemu ile po prostu można się do niej mniej przyłożyć.
Z pewnością nie jest to dobre podejście i każdy inżynier budowlany z pewnością krzywo by patrzył na tego rodzaju nie do końca uczciwe praktyki. Obróbka łączenia płyt ściennych w miejscach takich jak narożnik jest ważna jeszcze z innego powodu. Otóż jak każdy się już z pewnością domyśla narożnik jest najbardziej narażoną na przeciążenia mechaniczne częścią ściany a to dlatego, że wszystkie naprężenia blachy, które powstają na przykład wskutek diametralnej zmiany temperatury w jednym miejscu, podczas gdy w innym nie zmienia się na znacząco odkładają się właśnie w miejscu gdzie znajduje się narożnik.
Dlatego obróbka blacharska w miejscu narożnika jest szczególnie ważna i powinna być wykonana z należytą starannością, ponieważ losy całego projektu budowlanego mogą w przenośni i niestety także dosłownie lec w gruzach przez niewłaściwą obróbkę blacharską w miejscu w którym znajduje się narożnik. Pamiętajmy więc że aby praca była przydatna musi być wykonana dobrze i w zgodzie z najlepszą wiedzą.