Obudowa wykonana z płyty warstwowej to ważny składnik każdego hotelu pracowniczego. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu wyeliminować można poprzez całkowite wyciszenie zbyt głośne hałasy , pokoje w hotelu pracowniczym są dzięki płycie termo izolowane ( chroni to przed nadmiernym przegrzewaniem pomieszczenia podczas nadmiernego nasłonecznienia w czasie letnim oraz wyziębiania hotelu pracowniczego i jego poszczególnych pomieszczeń w zimie) , pokoje pracowników są również dzięki tego typu designowi architektonicznemu są chronione przed nadmiernym zawilgoceniem oraz w pewnym stopniu przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Obudowa wykonana z płyty warstwowej to rozwiązanie często stosowane przy konstruowaniu różnego rodzaju hoteli pracowniczych, internatów czy schronisk młodzieżowych ze względu na niewielką cenę takiej konstrukcji , jak i na jej wytrzymałość i wielofunkcyjność. Płyty warstwowe ,głównie z rdzeniem z poliuretanu charakteryzują się dużą wytrzymałością na czynniki mechaniczne ,takie jak uszkodzenia. Rdzeń chroni przed nadmiernym odkształceniem się obudowy wykonanej z tego typu płyty. Jest to jeden z powodów wykorzystywania płyt zawierających w sobie wkład z poliuretanu, gdyż styropian ani wata szklana nie zapewniają tak dobrej izolacji i ochrony przed uszkodzeniami. Obudowa wykonana z płyty warstwowej z rdzeniem poliuretanowym to również wielofunkcyjność. Ta zaleta sprawia że płytę wykorzystuje się do obudowywania pokoi mieszkalnych ,jak również pomieszczeń sanitarnych oraz pomieszczeń użytkowych takich jak na przykład kotłownia.
Obudowa wykonana z płyty warstwowej z wbudowanym rdzeniem posiada również przewagę nad innymi materiałami budowlanymi w zakresie cenowym. Cena metra kwadratowego płyty warstwowej z rdzeniem styropianowym to koszt rzędu 20 do 40 złotych ,natomiast ta sama ilość płyty z rdzeniem poliuretanowym waha się w zakresie od 35 do 60 złotych. Ekonomiczność tego rozwiązania pozwala budowniczym projektować całe zabudowy wykonane z tego materiały przy niewielkich kosztach w porównaniu do innych materiałów budowlanych , przy zachowaniu maksimum komfortu pracowników zamieszkujących hotel. Takie rozwiązanie rozpowszechnione zostało dość szeroko i projektanci nie biorą pod uwagę wykonania innego rodzaju zabudowy ,rozpatrywana jest obudowa wykonana z płyty warstwowej.