Zastosowanie obudowy z płyt warstwowych w obiektach handlowych przynosi wiele korzyści. Płyty warstwowe są niezwykle wydajne i odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, a także nie niszczą się pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Ponadto obudowa z płyt warstwowych, ze względu na właściwości materiału, czyni pawilony targowiska obiektami energooszczędnymi. Jest ona mocowana do uprzednio złożonego, stalowego stelaża. Jest całkowicie bezpieczna dla środowiska i ludzi, którzy w nim przebywają. Zarówno wypełnienie płyty warstwowej, jak jej zewnętrzna warstwa, muszą być starannie dopracowane.
Dlatego materiał ten najczęściej jest produktem o wysokiej jakości. Rdzeń płyty powinien być dokładnie spojony z pozostałymi warstwami wierzchnimi. Kolejnym wymogiem jest jego oporność na rozwój wilgoci, a co za tym idzie – pleśni i bakterii, które w przypadku złego zespolenia będą rozchodzić się po pawilonie. Obudowa zewnętrzna płyty warstwowej to materiał odporny na ogień – pamiętajmy, że styropian jest materiałem dość łatwopalnym, ale jednocześnie takim, który ogranicza rozprzestrzenianie się płomieni. Zatem warstwy, które go otaczają, muszą pełnić funkcję dobrego izolatora. Natomiast wełna mineralna jest materiałem trudnopalnym.
Obudowa z płyt warstwowych posiada wysoki współczynniki izolacji akustycznej. Oznacza to, że hałas powstający w hali, na zewnątrz zostanie wytłumiony. Zjawisko to działa w dwie strony. Reasumując, zamocowanie obudowy z płyt warstwowych nie jest skomplikowane, przebiega szybko i sprawnie w każdych warunkach pogodowych, o ile wcześniej zatroszczymy się o odpowiednie przygotowanie terenu i fundamenty. Właściwości obudowy z tego materiału decydują o jej funkcjonalności i bezpieczeństwie przebywania w tego typu obiektach.
Postawienie hali bądź pawilonu z płyty warstwowej, w odróżnieniu od budownictwa tradycyjnego, skraca łańcuch inwestycyjny – doskonałe wyjście dla niecierpliwych. Wygoda i komfort przebywania w obiekcie, co często jest pomijane, ma wpływ na efekty sprzedaży.