Budownictwo magazynów i hal to proces bardzo długotrwały. Oprócz tego, że jest to budowa czasochłonna to jeszcze bardzo kosztowna. Okładziny zewnętrzne to jeden z ważniejszych elementów wykonania hali czy magazynu. Podstawowe prace przy budowie hali to: wykopy, ławy fundamentowe, ściany fundamentowe, podbudowa pod posadzki, izolacje termiczne i przeciwwilgociowe, montaż stolarki otworowej zewnętrznej i wewnętrznej (okna, drzwi, bramy), elewacje (wyprawy na ścianach murowanych, jak i na konstrukcjach samonośnych – fasady, posadzki przemysłowe, okładziny podłóg tradycyjne (terakoty, gresy) i okładziny ścian wewnętrznych (tynki, glazury).
Okładziny zewnętrzne służą do optycznego ukształtowania i ochrony budynku. Na rynku można znaleźć wiele firm wykonujących okładziny zewnętrzne. Obecnie jedną z najlepszych firm jest DuPont Corian, która łączy w sobie estetykę i wysoką wydajność. Okładziny zewnętrzne firmy Corian idealnie sprawdzają się przy budowie hal i magazynów. Posiadają kolor na całej długości materiału, są wytwarzane dokładnie na wymiar, łatwe w utrzymaniu i odporne na warunki pogodowe i promienie UV. Ponadto dają szerokie możliwości wykańczania i wykonywania szczegółów, można je zaprawiać na miejscu oraz tworzą gładkie struktury o niewidocznych łączeniach.
Okładziny zewnętrzne mogą być wykonywane również z płyt z kamienia naturalnego oraz sztucznego. Okładziny zewnętrzne oferowane są w różnorodnych kształtach i grubościach dostosowanych do wytrzymałości podłoża i materiału oraz sposobu mocowania. W przypadku kamienia naturalnego najczęściej wykorzystywany jest piaskowiec oraz niektóre odmiany wapieni granit i sjenit. Parametry tego materiału różnią się od siebie w zależności od rodzaju i pochodzenia kamienia oraz sposobu obróbki jego powierzchni.
Doświadczeni eksperci doradzają, że najbardziej odporne są skały magmowe. Zaś najmniej odporne są wapienie, są najgorzej wytrzymałe podczas działania czynników chemicznych. Kamienne okładziny zewnętrzne ą unikalne i inne. Wszystkie okładziny mają unikalny wzór, układ i rysunek żył. Układając kamienne okładziny zewnętrzne poziomo, pionowo i na różnych wysokościach uzyskujemy inne wrażenie. Trzeba pamiętać, że rodzaj oświetlenia wpływa na wygląd naturalnego materiału kamiennego położonego na halach w postaci okładziny.