Panuje błędne przekonanie, że modułowa budowa obiektów z płyty warstwowej narzuca budynkowi nieciekawy wygląd. Niż bardziej mylnego, zwłaszcza że przy okazji zakupu do wyboru mamy całą paletę barw i ogromną liczbę ozdobnych elementów wykończeniowych. Połączenie tych detali w różnych konfiguracjach może dać wyśmienity efekt końcowy, a pawilon bądź hala z pewnością wyróżni się jako miejsce, które już z daleka wiele obiecuje. Aby targowisko samą zewnętrznością zapraszało potencjalnych klientów do wejścia, warto wybrać ciepłe kolory płyt warstwowych. Ponadto płyty te mogą być przymocowane poziomo, pionowo lub ukośnie.
Ozdobne elementy wykończeniowe i kolorystyka to jeden z ostatnich kroków dopełnienia całości. To właśnie te szczegóły są kluczowe dla oryginalności obiektu. Podkreślić można, np. linię elewacji. Ten składnik budynku pozwoli także ukryć miejsca łączeń płyt. Elementy dekoracyjne można wykorzystać również w przypadku narożników, oraz wykończenia drzwi i okien. Wizualne rezultaty prac wykończeniowych będą estetyczne, jeśli zarówno sam budynek jak i jego najbliższe otoczenie, stanowić będą harmonijną całość. Ozdobne elementy wykończeniowe i kolorystyka wywierają podświadomy wpływ, decydując o samopoczuciu człowieka, przebywającego w danym miejscu. Dobre targowisko powinno poprawiać nastój potencjalnemu klientowi, aby nastawić go na kupno różnego rodzaju produktów.
Aby uspokoić skołatane nerwy, czy po prostu się odprężyć, nie pójdziemy do miejsca, które jest chaotyczne. Podsumowując, przed przystąpieniem do budowy albo modernizacji targowiska, należy dobrze zastanowić się nad oczekiwanym efektem końcowym. Pozostawienie wyboru detali na sam koniec pracy nie jest wskazane, ponieważ może to wywołać zbędny chaos i ostatecznie doprowadzić do niezadowolenia z wyglądu obiektu. Wybranie optymalnej konfiguracji koloru płyt warstwowych z dekoracyjnymi elementami wykończeniowymi jest etapem nie mniej ważnym od innych faz budowy i montażu.