Obecnie w Internecie mamy dostępnych bogatą ofertę strony poświęconych budownictwie, jak również bardzo modnym budownictwie wykorzystującym w przewadze szkło. Dziś mamy nowy trend, którym stała się pierwsza fasada ze szkła jest to nie lada wyzwanie architektoniczne, pozwalające na wykorzystanie wyobraźni. Nowocześni architekci wykorzystujący szkło jako materiał dominujący opierają się na stalowych konstrukcjach, które mają za zadanie utrzymać całą konstrukcje.
Nowoczesne budownictwo zakłada jak najczęstsze wykorzystanie szkła oraz stali jako głównego materiału w budownictwie. Pierwsza fasada ze szkła jest po prostu pierwszą ścianą w dowolnej nieruchomości w całości wykonanej ze szkła bądź częściowo. Dzisiejsze technologie pozwalają właśnie na takie rozwiązania. Coraz więcej branży architektonicznych wykorzystuje materiały szklane do projekcji budynków różnego typu i dla różnych funkcji. W zależności od klienta architekt może wykonać projekt w szczególny sposób wykorzystując stalowy szkielet do całej koncepcji budowli.
Dodatkowym atutem jakim daje Pierwsza fasada ze szkła jest to, że jest energooszczędna. Czyli dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy owej nieruchomości będą mogli oszczędzić na całym ogrzewaniu. Przez co mieszkanie nie będzie trzeba mocno ogrzewać. W zależności od stopnia nasłonecznienia będzie można dozować ogrzewanie we własnym domu. Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje potencjał szkła do ogrzewania budynków szklanych. Dziś to szeroko wykorzystywane pojęcie wspaniale prezentuje się nie tylko w miastach, ale również w domach prywatnych, gdzie mieszkańcy puścili wodzę fantazji i skusili się na większe wykorzystanie szkła, a niżeli w samych oknach.
Fasady szklane stanowią przede wszystkim ozdobę całej nieruchomości, które dziś nowoczesne budownictwo nie łączy z wykorzystaniem szkła i stali. Chyba nie ma już takich osób. Jest to powszechnie wykorzystywany fakt, który doskonale sprawdza się na miarę dzisiejszych czasów. Dlatego też został tak szeroko wykorzystany w nowoczesnym budownictwie.