Budownictwo przemysłowe to bardzo wymagająca dziedzina projektowania i budownictwa, która wymaga wielu lat doświadczeń i nie lada umiejętności ze strony pracowników zajmujących się zarówno projektami, jak i wykonawstwem, czyli budową obiektu. W budownictwie tego typu występuje także kilka rozwiązań stosowanych powszechnie dla ochrony najpełniejszej powierzchni nowego obiektu. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest płyta grzyboodporna. Jak sama nazwa wskazuje, jest to płyta montowana na podłogach oraz na ścianach w celu zapobiegania powstawaniu grzyba na powierzchni, który niestety ma te właściwość, że często pojawia się w najmniej spodziewanych, reprezentatywnych miejscach.
Co więcej płyta grzyboodporna ma a celu uchronienie powierzchni obiektów użytkowych, przemysłowych, które muszą przyciągać uwagę klientów czystością i zachowaniem podstawowych norm higienicznych i sanitarnych. Jak bowiem wygląda taki grzyb na elewacji sklepu? Z cała pewnością jest on elementem odstraszającym ,a nie przyciągającym uwagę ludzi. Przedsiębiorca z prawdziwego zdarzenia nie może sobie wiec pozwolić na tego typu wpadki i zawsze stara się zamówić podczas zamawiania usług u wybranej firmy projektowej i budowlanej możliwe rozwiązanie w postaci użycia czegoś takiego jak płyta grzyboodporna. Jest ona w zasadzie jedynym skutecznym rozwiązaniem w walce w grzybami, a ponadto niewiele kosztuje, więc tak naprawdę przynosi same korzyści bez żadnych wielkich strat pieniężnych.
Musimy również zwrócić szczególną uwagę na to, iż płyty tego typu są stosowane głównie w budynkach i architekturze tak zwanej przemysłowej. Rzadko natomiast indywidualny klient zamawia podczas projektowania jego domu użyje takiego rozwiązania jak płyta grzyboodporna. Dlaczego? Bowiem często nie posiada stosownej wiedzy na ten temat i nie wie nawet, ze coś takiego istnieje. Jeśli jednak poinformowalibyśmy go o tym fakcie, to z cała pewnością skorzystałby z takiej możliwości, bo najważniejsze jest przecież zdrowie ludzi, a nie koszt wybudowania domu. Grzyb natomiast nie posiada tylko i wyłącznie właściwości odstraszających swym wyglądem ,ale przede wszystkim może się okazać trujący i wpłynąć negatywnie a nasze zdrowie, a tego byśmy nie chcieli. W związku z tym rozwijajmy świadomość w społeczeństwie, aby już niedługo w każdym nowo wybudowanym domu mogła zagościć tania i skuteczna płyta grzyboodporna.