Dzisiaj płyty komorowe jest to najpopularniejszy rodzaj płyt poliwęglanowych jaki stosuje się w działalności budowniczej. Szczególnie płyty komorowe o grubości od 10 do 16 milimetrów są w dzisiejszych czasach standardem na krajowym rynku gospodarczo-budowlanym. Dzięki temu także iż cena tej płyty jest niewygórowana pozwala na szybki zakup ogromnej liczby materiałów.
Płyty komorowe cechują również doskonałe parametry izolacyjne. Dodatkowym atutem jest także niski ciężar całego tworzywa sztucznego. Istotnym elementem charakteryzującym ten materiał sztuczny jest bardzo dobra przepuszczalność światła przez co stał się do produktem stanowiącym bardzo dużą konkurencje dla szkła tradycyjnie zespolonego. Płyty komorowe stosuje się wszędzie tam, gdzie decyduje lekkość oraz zachowane bezpieczeństwo dla ludzi, którzy znajdują się pod takim tworzywem sztucznym.
Dzięki swoim niebywałym właściwością takie płyty poliwęglanowe zyskały bardzo dużą przychylność otoczenia. Ze względu na swój niski ciężar oraz dużą elastyczność nie są potrzebne rozbudowanych elementów konstrukcji szkieletów wymagających użycia stali czy aluminium. Dzięki swoim właściwością elastycznym można jest dowolnie wyginać na zimno czy gorąco w łuki. Stanowi to dobry element wykorzystywany w tworzeniu konstrukcji o kształtach opływowych. Można także dodać iż materiał ten doskonale nadaje się do szklenia wszelkiego rodzaju elementów budowlanych bądź innych nieruchomości.
Szczególnie wykorzystywana jest tak niezwykła właściwość do krycia basenów pływackich. Niezwykłe właściwości tworzyw sztucznych są uzyskane dzięki technologii jaką jest polimeryzacja chemiczna. Dzięki powstawaniu kolejnych merów uzyskujemy takie materiały jak płyty poliwęglanowe czy inne bardzo odporne na działanie mechaniczne produkty. Budownictwo to jedna z dziedzin działalności ludzkiej, gdzie tworzywa sztuczne stanowią bazę wszelkich nieruchomości. Dzięki swoim właściwością wypierają mało odporne na uszkodzenia mechaniczne szkło.